W czwartym meczu kontrolnym piłkarze pierwszego zespołu przegrali z III ligową Kluczevią Stargard 1:5(0:1).  Jedyną bramkę dla naszego zespołu w 62 minucie zdobył Martin Trigo Moutinho.

Przez większą część pierwszej połowy chemicy przeważali nad beniaminkiem III ligi. Żółtozieloni stworzyli sobie cztery doskonałe okazje do zdobycia bramki. Dwukrotnie pomylił się Dąbrowski, a raz minimalnie przestrzelił Białek i Data. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, goście ze Stargardu przeprowadzili szybką akcję i wyszli na prowadzenie. Po przerwie jak to ma miejsce we wszystkich sparingach Chemika trener Mariusz Szmit wprowadził do gry grupę juniorów. Młodzi Chemicy odważnie zaatakowali i w ciągu zaledwie paru minut mogli doprowadzić do wyrównania. Jednak w obu sytuacjach lepszy okazał się bramkarz Kluczevii, który dwukrotnie wybronił sytuacje sam na sam. Niestety kolejne bramki zdobywali goście podwyższając prowadzenie na 0:4. W 62 minucie meczu bramkę honorową zdobył Moutinho, który wykorzystał dobre podanie od Waszczuka i pokonał bramkarza Kluczevii. W samej końcówce meczu goście zdobyli jeszcze jedną bramkę i mecz zakończył się wynikiem 1:5. Przed startem sezonu naszą drużynę czeka jeszcze jeden sprawdzian. W środę 4 sierpnia o godz. 18:00 na boisku przy ul. Siedleckiej żółtozieloni zagrają sparing z Pogonią II Szczecin

Chemik: Paska(46' Piekutowski) - Dyczewski(46' Szczytniewski), Bieniek(70' Waszczuk), Andrzejewski, Endene(46' Gajos), Jakubiak(26' Zawodnik Testowany), Konik,  Szala(46' Bylewski), Data(46'Cholewiński), Dąbrowski(46' Grzesło) Białek(46' Jęśko)