Fot. Ariel Szydłowski

Niestety w meczu XIV Kolejki Wojewódzkiej Ligi Juniora Młodszego nasza drużyna przegrała na własnym boisku z FASE Szczecin. 

Nasza drużyna fantastycznie rozpoczęła dzisiejsze zawody stwarzając sobie w pierwszych 15 minutach 3 wyśmienite okazje do zdobycia bramki. Niestety naszym zawodnikom udało się wykorzystać tylko jedną w 13 minucie meczu. bramkę dającą prowadzenie zdobył najlepszy strzelec naszej drużyny Wiktor Grzeszczak. Niestety zamiast iść za ciosem nasza drużyna jakby przestała grać a do głosu doszli goście ze Szczecina, którzy przez dalszą części pierwszej połowy zaciekle atakowali bramkę naszej drużyny. Na szczęście mimo kilku okazji drużyna FASE nie zdołała zdobyć bramki wyrównującej. Po przerwie mieliśmy kopie sytuacji z pierwszej połowy. Jako pierwsi zaatakowali nasi zawodnicy i stworzyli sobie dwie doskonałe okazje do podwyższenia rezultatu. Jednak w obu przypadkach zabrakło albo szczęścia albo wykończenia. Najbardziej szkoda akcji Wiktora Grzeszczka, który na pełnym biegu wyprzedził obrońcę FASE wpadł w pole karne i z ostrego kąta uderzył na bramkę rywali. Niestety piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. Z minuty na minutę coraz większą przewagę zyskiwali goście, których sztab dokonał kilku zmian, wprowadzając na boisko zawodników występujących na co dzień w Centralnej Lidze. Wreszcie pod naporem drużyny FASE w 78 minucie meczu po rzucie rożnym bramkę zdobył Wiktor Wawrzyniak. Na domiar złego już w doliczanym czasie gry po błędzie naszego zawodnika goście wyszli z kontrą i zdobyli bramkę na 1:2. Chwilę później arbiter główny zakończył spotkanie. Porażka z FASE II trochę skomplikowała drogę naszej drużyny do baraży o awans do CLJ juniora. Mimo, oddania prowadzenia w lidze WLJ na rzecz FASE II Szczecin, to według przepisów PZPN ta drużyna jako część Klubu FASE nie może awansować do CLJ nawet mimo możliwego spadku występującego tam pierwszego zespołu FASE. Jednak po tej porażce nasza młoda drużyna wyczerpała limit błędów i każda kolejna porażka może przekreślić wysiłek całej rundy.

Chemik: Banaś - Szala, Palej, Szczykutowicz, Cholewiński, Radzik, Witkowski, Rajch, Kowalczyk, Ścirka, Grzeszczak

grali także: Maksylewicz, Bobel, Wróblewski, Nowakowski

Bramki:

1:0 - 13 min Wiktor Grzeszczak

1:1 - 78 min Wiktor Wawrzyniak

1:2 - 80+1 Mateusz Szmukała

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
  PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU  
 

 

     
  PARTNER KLUBU