Fot. Ariel Szydłowski

W meczu XI kolejki Wojewódzkiej Okręgówki piłkarze Chemika Police zdemolowali na własnym boisku Ogniwo Babinek 8:0. 

Dzisiejsze spotkanie z Ogniwem mogło zacząć się fatalnie dla naszej drużyny. Goście dość niespodziewanie od początku spotkania ruszyli z animuszem na naszą drużynę i ciągu 10 pierwszych minut stworzyli sobie dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki. Na szczęście w pierwszej sytuacji uratowała nas poprzeczka po strzale z główki Grzegorza Krefta, a w drugiej sytuacji ten sam napastnik minimalnie minął się z piłką i nie trafił do pustej bramki. W 12 minucie meczu było już jednak 1:0 dla Chemika. Szybką kontrę naszego zespołu wykończył Szymon Kapelusz, pokonując golkipera gości. Na kolejną bramkę dla Chemików trzeba było czekać do 37 minuty meczu. Wtedy to po niefortunnej interwencji piłkę do własnej bramki wpakował Kamil Reformat. Po przerwie policzanie pierwszą sytuację mieli już w 46 minucie meczu. Jednak piłka po strzale Nikity Vovchenko z bliskiej odległości trafiła w słupek i wyszła w pole. Zaledwie po dwóch minutach było już 3:0 dla Chemika. Swojego drugiego gola zdobył Szymon Kapelusz, wykorzystując doskonałe podanie od Nikity. W 56 minucie meczu Szymon strzelił czwartą bramkę dla Chemika a swoją trzecią kompletując w ten sposób hattricka. Kapi wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z obrońców Ogniwa. Mimo prowadzenia 4:0 piłkarze Chemika nie zwalniali tempa stwarzając sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. Cztery z tych okazji wykorzystali, a strzelcami bramek kolejno byli Vovchenko, Protasenko i Bartosz Ława, który zdobył swojego pierwszego gola w barwach Chemika Police. Nasz doświadczony zawodnik huknął z około 20 metrów i nie dał szans na interwencję bramkarzowi Ogniwa. Ostatecznie Policzanie wygrali z beniaminkiem ligi drużyną Ogniwa 8:0. W kolejnym meczu podopieczni trenera Łukasza Borgera zmierza się na wyjeździe z ekipą Wybrzeża Rewalskiego Rewal.

Chemik: Szybka - Klimkowicz(46' Maśniak), Andrzejewski, Hajdukiewicz, Szewczykowski, Kowalczyk(65' Ziółkowski), Protasenko, Lewandowski(72' Kołtunowski), Gałecki(46' Ława), Kapelusz, Vovchenko

Ogniwo: Kądziołka - Janas, Waźniewski(70' Kuzio), Łukaszewicz(30' Reformat), Purtak, Kondraciuk, Woźniewski, Kaniecki, Malanowski, Gnap, Kreft

Bramki:

1:0 - 12 min Szymon Kapelusz

2:0 - 37 min Kamil Reformat(s)

3:0 - 48 min Szymon Kapelusz

4:0 - 56 min Szymon Kapelusz

5:0 - 73 min Nikita Vovchenko

6:0 - 75 min Andrzej Protasenko

7:0 - 82 min Bartosz Ława

8:0 - 90 min Nikita Vovchenko

Widzów: 350

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
  PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU