Nie tak miało wyglądać sobotnie spotkanie Chemika z ostatnim w tabeli Olimpem Gościno. Mecz rozpoczął się bardzo źle dla naszego zespołu.

Chemicy już od 4 minuty dość niespodziewanie stracili bramkę. Nieporozumienie w naszej obronie wykorzystał Rutkowski, który podał do niepilnowanego Stadnika. Napastnik gości z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Chwilę później mogło być już 0:2 dla Olimpu. Na szczęście dobrej okazji nie wykorzystał Marcin Gozdal. Niewykorzystana szansa Gozdala obudziła zespół Chemika, który ruszył do odrabiania strat. Jednak aż do 35 minuty meczu mimo kilku okazji nie udało się zdobyć bramki. Wreszcie właśnie w 35. minucie spotkania po szybkiej akcji i prostopadłym podaniu Białka do Dąbrowskiego. Dominik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Olimpu i strzałem obok słupka pokonał bramkarza Gościna.

Druga część spotkania rozpoczęła się od jeszcze większych ataków Chemika na bramkę Olimpu, głównie za sprawą wprowadzonego w przerwie Kurzawy. Żółtozieloni stworzyli sobie znowu kilka okazji do zdobycia bramki. Jednak i tym razem doskonałych okazji nie wykorzystali: Białek, Zarembski i Kurzawa. W 78. minucie w zamieszaniu w polu karnym Olimpu jeden z obrońców zagrywa piłkę ręką. Jednak sędzia Bieniek nie wskazał na jedenastkę. Na domiar złego w 80. minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, ukarany został strzelec jedynej bramki dla Chemika, Dominik Dąbrowski. Czas uciekał, mimo osłabienia chemicy mieli jeszcze okazję do zdobycia bramki. Jednak w 4. minucie doliczonego czasu, goście z Gościna zdobyli bramkę. Jednak wcześniej przed bramką gracz Olimpu bardzo brutalnie sfaulował naszego zawodnika. Mimo że Bugara leżał na murawie i zwijał się z bólu, to sędzia główny będąc dosłownie obok nie przerwał meczu i pozwolił na dalszą grę. Całą akcję zakończyła się bramką dla Olimpu. Chwilę później sędzia zakończył mecz, a żółto-zieloni przegrali z Olimpem Gościno 1:2.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Janicki, Bochan, Bugara, Bieniek(65’ Korzec G.), Korotkiewicz, Holiaka(46’ Kurzawa), Zarembski(78’ Pawlaczyk), Białek, Dąbrowski