W meczu ósmej kolejki drugiej rundy rozgrywek 3 ligi piłkarze Chemika przegrali na własnym stadionie z Gwardią Koszalin 0:2.

Od początku spotkania gra toczyła się głównie w środku boiska. Jedna i druga drużyna starała się przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo swojej bramki. W 18 minucie spotkania żółtozieloni przeprowadzili ciekawą akcję, po której na bramkę uderzał Mikołaj Midzio. Niestety w 30 minucie meczu w naszym polu karnym przy próbie zablokowania strzału zawodnika gości w rękę trafiony został Ilia Michałowski i sędzia Żmuda wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Chyła i pewnym strzałem pokonał Brzozowskiego. Chemicy zaraz po stracie bramki ruszyli do ataku i jeszcze przed przerwą okazję do zdobycia bramki mieli Chyrek i Midzio. Jednak po mimo okazji piłka nie znalazła drogi do bramki Gwardii Koszalin. Druga połowa zaczęła się fatalnie dla naszej drużyny. W 49 minucie bramkę strzałem z główki zdobył Gabriel Szygenda. Policzanie próbowali odrabiać straty i mieli swoje szanse na zdobycie bramki kontaktowej. Najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kuba Świder, a tuż przed końcem meczu kolejnej okazji nie wykorzystał Midzio. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gości 0:2.

Chemik: Brzozowski – Klimkowicz, Michałowski, Kosacki, Białek, Dąbrowoski(70’ Dyczewski), Roszczyk(80’ Siluk), Jakubiak, Świder, Midzio, Chyrek

0:1 – 31 min Daniel Chyła

0:2 – 49 min Gabriel Szygenda