Już jutro chemicy rozegrają ósmy mecz w ramach rundy drugiej rozgrywek III ligi. Przeciwnikiem ekipy  Mariusza Szmita i Mateusza Jakubiaka będzie Gwardia Koszalin.

Drużyna z Koszalina w ostatnich dwóch kolejkach odniosła dwa zwycięstwa. Najpierw piłkarze   Gwardii  na wyjeździe ograli drużynę Mieszko Gniezno 1:0, po bramce w siódmej minucie doliczonego czasu gry. Tydzień później grając już na własnym podwórku  wygrali z Gryfem Wejherowo    3:1. Zespół  Gwardii Koszalin w dotychczasowych meczach  wyjazdowych  odniósł sześć  zwycięstw, trzy razy zremisował i doznał pięciu porażek. Wyjazdowy bilans bramkowy to 19 bramek strzelonych i 16 straconych. Najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie Gwardia odniosła niestety z naszym zespołem. Gwardziści w pierwszym meczu w Policach wygrali  6:0. Natomiast największą porażkę piłkarze ze Koszalina zanotowali w meczu wyjazdowym z Pogonią II Szczecin (6:1).

Najlepszym strzelcem zespołu Gwardii jest   Daniel Chyła, który w obecnym sezonie zdobył 7 bramek. Nasza drużyna w ostatniej kolejce po zaciętym i dobrym meczu wygrała na wyjeździe z  Flotą Świnoujście 4:1. Chemicy po pierwszej połowie wygrywali z Flotą 1:0. Po przerwie stworzyli sobie kolejne okazję, które pewnie wykorzystali i zagarnęli 3 punkty w derbach regionu. Sobotnie spotkanie zapowiada się arcyciekawie i można traktować je jako derby województwa. W poprzedniej rundzie na boisku w Policach Gwardia zdeklasowała nasz młody zespół wygrywając pewnie 6:0. Jaki wynik padnie w sobotę? Tego dowiemy się po 90 minutach gry. Miejmy nadzieje, że żółtozieloni zrewanżują się gwardzistą za jesienną porażkę.

Przypominamy, że na stadion będzie mogło wejść tylko 240 osób co stanowi 25 % pojemności obiektu przy ul. Siedleckiej. Dla wszystkich kibiców, którzy nie zdecydują się zawitać na stadion przy ul. Siedleckiej przeprowadzimy relacje LIVE, która będzie dostępna na naszym kanale Chemik TV na platformie YouTube.