Fot. Ariel Szydłowski

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z naszym skrzydłowym Kubą Świdrem. 

A.Sz. Za nami ciężki okres przygotowawczy. Czujesz, że razem z zespołem wykonaliście dobrą robotę?

J.Ś Wydaje mi się, ze każdy indywidualnie, oraz razem jako cała drużyna możemy czuć się dobrze przygotowani do niedługo startującej rundy. Wykonaliśmy w tym okresie przygotowawczym bardzo dobrą pracę, czy to na boisku, siłowni czy w terenie.

Nad czym jeszcze musicie popracować?

Aspektem który jest w dużym stopniu do poprawy jest gra w obronie, głównie przy stałych fragmentach gry. Pierwsza runda pokazała nam, ze w 3 lidze, jest dużo zawodników, którzy w polu karnym czują się dobrze, są silni i dobrze grają w powietrzu.

To będzie zdecydowanie inny Chemik niż w rundzie jesiennej?

Czy to będzie inny Chemik? Poza boiskiem na pewno ten sam. Atmosfera w zespole jest świetna i to jest ważne.  Myślę, ze w tej rundzie mamy coś do udowodnienia.

Jesienią był problem ze skutecznością. W meczach kontrolnych widać, że ten problem został już wyeliminowany.

Dokładnie, podczas meczów jesienią, nie zdobyliśmy zbyt dużo bramek. Teraz w okresie przygotowawczym, skupiliśmy się nad tym aspektem, i myślę, ze mecze sparingowe pokazały, że przynosi to efekty.

Sparing z Błękitnymi pokazał, że w drużynie drzemie spory potencjał. Fakt przegraliśmy z 2 ligowcem ale w wielu elementach nie było widać różnicy.

Myślę, ze głównym aspektem przegranego meczu z Błękitnymi, było przygotowanie fizyczne. Jako cała drużyna pracowaliśmy mocno przez 4 tygodnie, ale dobrze wiemy, że jest to taki okres, w którym trzeba być zmęczonym. Na pierwszy mecz ligowy będziemy bardzo dobrze przygotowani.

Przed nami jeszcze 18 spotkań wierzysz w utrzymanie?

Czy wierze w utrzymanie? Myślę, ze tak samo jak Ty, Trener czy cała drużyna.  Po to trenujemy, po to cały okres przygotowawczy mocno trenowaliśmy, żeby o to powalczyć.

Czego życzyć tobie i drużynie w nadchodzącej rundzie?

Czego życzyć mi? Myślę, ze jak najwięcej bramek, które w efekcie dadzą drużynie utrzymanie.

Dziękuje Kuba za rozmowę.

Dzięki. 

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
  PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU