Fot. Ariel Szydłowski

Polski Związek Piłki Nożnej wystartował z pilotażowym programem certyfikowania najlepszych szkółek piłkarskich w kraju. 

W całym naszym województwie jest dokładnie 210 szkółek i klubów odpowiedzialnych za szkolenie dzieci. W tym roku zaledwie osiem podmiotów reprezentujących województwo zachodniopomorskie zostało wyróżnionych. Jednym z tych 8 wyróżnionych szkółek piłkarskich jest Chemik Police! Do pierwszej edycji programu zakwalifikowano w całej Polsce tylko 160 klubów. Oprócz naszego stowarzyszenia do programu zakwalifikowały się takie szkółki piłkarskie jak: Bałtyk Koszalin, Pogoń Szczecin, Kotwica Kołobrzeg, AP Szczecinek, Gavia Choszczno, UKS Dębno i Fala Międzyzdroje. Ideą programu certyfikacji szkółek piłkarskich przez PZPN jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja jakości prowadzonych zajęć. Ocena odbywa się poprzez przyznanie danemu klubowi czy szkółce jednego z trzech certyfikatów: brązowego, srebrnego lub złotego. Nadany certyfikat świadczy o tym, że szkółka spełnia szereg kryteriów i daje gwarancję odpowiedniej jakości szkolenia. Takie wyróżnienie od PZPN oznacza, że doceniony podmiot dołącza do elitarnego grona szkółek, które są w naszym kraju jednymi z najlepszych miejsc do rozwijania piłkarskich umiejętności. Jest to bardzo istotna informacja dla rodziców, którym łatwiej będzie wybrać taką szkołę piłkarską, która pomoże w rozwoju umiejętności zawodnika. Sam proces weryfikacji potrwa jakiś czas. W najbliższym czasie do Warszawy uda się delegacja naszego Klubu, która weźmie udział w szkoleniu przygotowującym. Sam certyfikat zostanie przyznany we wrześniu 2019 roku. 

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
  PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU  
 

 

     
  PARTNER KLUBU