Fot, Ariel Szydłowski

Niestety w meczu XIII kolejki III ligi Chemicy minimalnie przegrali na wyjeździe z KP Starogard Gdański 2:1.

Chemicy przez pierwsze 30 minut pewnie prowadzili grę. W 16 minucie meczu po rzucie wolnym bliski szczęścia był Michał Janicki, który zamykał dośrodkowanie Bartka Ławy. Niestety strzał naszego zawodnika minimalnie minął bramkę KP Starogard. W 24 minucie żółtozieloni mieli kolejną okazję do zdobycia bramki, jednak w polu karnym czysto w piłkę nie trafił Peda. Niestety w 31 minucie zrobiło się 1:0 dla gospodarzy. Szybką akcję drużyny KP wykorzystał Kajca i umieścił piłę w bramce Patryka Brzozowskiego.  Po przerwie już na samym początku nasza drużyna mogła doprowadzić do wyrównania. Tym razem zabrakło trochę szczęścia w akcji Bartka Ławy. Niestety od 67 minuty nasza drużyna musiała grać w 10 z powodu drugiej żółtej a w konsekwencji czerwonej kartki dla Michała Janickiego. Na domiar złego w 71 minucie zrobiło się 2:0 dla KP. Najprzytomniej po rzucie rożnym  w polu karnym Chemików zachował się Powszuk i silnym strzałem z 5 metra pokonał Brzozowskiego. Zaledwie dwie minuty później policzanie mogli zdobyć bramkę kontaktową. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Kowalczyk. Jego strzał jakimś cudem obronił bramkarz KP Starogard. W 73 minucie jednak bramkarz gospodarzy skapitulował. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej siatki wpakował Krakowiak. Chemicy do końca meczu mimo gry w 10, próbowali doprowadzić do wyrównania i byli tego bardzo blisko. W 88 minucie, po akcji całego zespołu w pole karne wpadł Szymon Kapelusz, minął dwóch obrońców i uderzył. Jego strzał obronił jednak golkiper gospodarzy. Ostatecznie wynik do końca nie uległ już zmianie i nasza drużyna przegrała w Starogardzie Gdańskim 2:1. W następnej kolejce Chemik zagra na własnym boisku z Gwardią Koszalin.

Chemik: Brzozowski - Kołat, Odlanicki-Poczobut(82' Jóźwiak), Janicki, Szewczykowski, Ława, Kąkol(59' Jałoszyński), Protasenko(66' Rudnik), Bedliński, Peda(70' Kowalczyk M.), Kapelusz

Bramki:

1:0 - 31 min Marcin Kajca

2:0 - 71 min Bernard Powszuk 

2:1 - 73 min Krzysztof Krakowiak(s)

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
  PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU