W meczu VIII kolejki III ligi piłkarze Chemika pokonali na własnym stadionie Nielbę Wągrowiec 2:0. Bramki dla Chemików zdobyli Andrzej Protasenko i Jakub Sobecki.

Mecz zaczął się idealnie dla naszej drużyny, która po zaledwie trzech minutach gry wyszła na prowadzenie. Po szybkiej akcji na czystą pozycję wyszedł Bartosz Ława. Strzał Bartka obronił bramkarz Nielby, jednak przy dobitce Andrzeja Protasenko był bez szans i Chemicy mogli cieszyć się z prowadzenia. Cztery minuty później było już 2:0 dla Chemika. Tym razem po dośrodkowaniu Bartosza Ławy z rzutu wolnego najwyżej do piłki w polu karnym wyskoczył Jakub Sobecki i strzałem z główki pokonał bramkarza Nielby. W 28 minucie powinno być 3:0 dla Chemików. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Andrzej Protasenko. Żółtozieloni w pierwszej części zdominowali zespół z Wągrowca, który przez całą pierwszą połowę miał problem z wyjściem z własnej połowy boiska. Po zmianie stron mecz się wyrównał ale to policzanie zaraz po wznowieniu mogli zdobyć trzecią bramkę. Niestety minimalnie pomylił się Szymon Kapelusz. Do końca meczu Chemicy mądrze się bronili. Stworzyli sobie też kilka okazji do zdobycia bramki. Niestety zabrakło troszkę zimnej krwi pod bramką Nielby. Ostatecznie w drugiej części gry bramki już nie padły i Chemicy mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa na boiskach III ligi.

Chemik: Brzozowski - Szewczykowski, Wiejkuć, Odlanicki-Poczobut, Kołat, Ława, Bedliński, Protasenko(90' Lewandowski), Jóźwiak(80' Kowalczyk M.), Kapelusz, Sobecki(68' Nizio)

1:0 - 3 min Andrzej Protasenko

2:0 - 7 min Jakub Sobecki