W meczu drugiej kolejki III ligi Chemicy zremisowali na wyjeździe z Unią Janikowo 1:1. Bramkę dla Chemika w 41 minucie meczu zdobył Bartosz Ława.

Od początku spotkania to Chemik był stroną dominującą. Chemicy wyszli na ekipę Unii wysokim pressingiem czym kompletnie zaskoczyli gospodarzy. Dzięki temu naszej drużynie udało się stworzyć dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Niestety w obu okazjach zabrakło odrobiny precyzji. W 21 minucie po błędzie naszej defensywy bramkę dla gospodarzy zdobył Kędziora, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki. Utrata bramki nie podłamała naszej drużyny i już w 30 minucie w pole karne wpadł Szymon Kapelusz, który był faulowany przez obrońcę Unii. Niestety sędzia główny zamiast wskazać na wapno wskazał na rzut rożny. W 41 minucie meczu po raz kolejny w polu karnym falowany był Kapelusz i tym razem sędzia główny wskazał na 11 metr. Jedenastkę pewnym strzałem na bramkę zamienił Bartosz Ława. Po przerwie gra się bardziej wyrównała. Obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia bramki. Jednak to żółtozieloni w 61 minucie meczu mogli i powinni wyjść na prowadzenie. W pole karne na pełnym gazie wpadł Szymon Kapelusz, podał do niepilnowanego Sobeckiego a ten niestety trafił w słupek. Chwilę później to gospodarze mogli zdobyć bramkę. Na szczęście po strzale napastnika Unii piłka wylądowała na poprzeczce bramki Chemika. W 71 minucie dobrej okazji nie wykorzystał Szymon Kapelusz, którego strzał z 8 metra poszybował nad bramką gospodarzy. Kolejną okazję policzanie mieli w 84 minucie. Jednak i tym razem zabrakło paru centymetrów by piłka po strzale Krystiana Kąkola, wpadła do bramki Unii. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. W następnej kolejce Chemicy zmierzą się na własnym boisku z Bałtykiem Gdynia.

Chemik: Rechtziegel - Klimkowicz, Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Szewczykowski, Jałoszyński, Bedliński, Ława(80' Jóźwiak), Peda(70' Protasenko), Kapelusz, Sobecki(62' Kąkol)