Na inaugurację rozgrywek piłkarskiej III ligi w niedzielne popołudnie Chemicy podejmowali na własnym boisku Świt Skolwin.
Po emocjonującym pojedynku, który zgromadził liczną publiczność na stadionie przy ul. Siedleckiej  Chemicy przegrali z rywalami 0:2. Pierwsza bramka padła w 22 minucie spotkania. Brzeziański zagrał dokładną piłkę do Nagórskiego i ten nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Oskara Rechtziegela. W 40 minucie żółtozieloni mogli doprowadzić do remisu. Na strzał z około 25 metra zdecydował się Mateusz Kowalczyk. Niestety piłka po jego uderzeniu minimalnie przeleciała obok bramki Świtu. Dwie minuty później po rzucie wolnym okazję miał z kolei Szymon Kapelusz, tym razem piłka przeszła tuż obok słupka. Po przerwie w 51 minucie meczu gości zdobyli drugą bramkę, a jej autorem był były zawodnik  Chemika Paweł Krawiec. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Mimo, że oba zespoły stworzyły sobie jeszcze po kilka okazji do zdobycia bramki. Po stronie Chemika swoje szanse mieli Oskar Klimkowicz i  Szymon Kapelusz. W następnej kolejce policzanie zagrają na wyjeździe z  Unią Janikowo. Przed samym meczem nasz Klub za awans do III ligi został uhonorowany pamiątkową koszulką i bonem zakupowym przez Prezesa ZZPN Pana Jana Bednarka

Chemik: Rechtziegel - Szewczykowski, Wiejkuć, Odlanicki-Poczobut, Lewandowski(60’ Kąkol), Jóźwiak(60’ Klimkowicz), Kowalczyk(67’ Bedliński), Ława, Midzio(79’ Sobecki), Peda, Kapelusz

0:1 - 21 min Adam Nagórski

0:2 - 51 min Paweł Krawiec