W piątym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rozgrywek III ligi, Chemicy pokonali na własnym stadionie beniaminka IV ligi Iskierkę Szczecin 3:0.

Po pierwszych 45 minutach gry mimo kilku okazji dla żółtozielonych wynik brzmiał 0:0. Najlepszych sytuacji do zdobycia bramki dla Chemika w pierwszej połowie nie wykorzystali Mateusz Góra i Mariusz Bedliński. W obu przypadkach od utraty bramki Iskierkę ratował bramkarz. Pięć minut po przerwie było już 1:0 dla Chemika. Dobre podanie Mateusza Góry wykorzystał Krystian Peda, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Patrykowi Koniecko. Krystian pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce Iskierki, tuż obok próbującego interweniować golkipera gości. W 76 minucie meczu było już 2:0 dla policzan, tym razem bramkę zdobył Dominik Lis. Wynik na 3:0 dla Chemików, tuż przed końcem meczu, ustalił Daniel Kowalczyk. W następnej grze kontrolnej żółtozieloni zmierza się z innym świeżo upieczonym IV ligowcem Flotą Świnoujście. Mecz ten odbędzie się w piątek 26 lipca o godz. 18:15 na boisku nr. 2 przy ul. Siedleckiej.

Chemik: Rechtziegel(46' Brzozowski) - Kołat(46' Klimkowicz), Janicki(46' Andrzejewski), Wiejkuć(46' Żukowski), Odlanicki-Poczobut(46' Szewczykowski), Bedliński(46' Moroza), M.Kowalczyk(46' Ziółkowski), Ława(46' Jóźwiak), Peda(65' D.Kowalczyk), Kąkol(46' Karaman), Góra(65' Lis)

1:0 - 50 min Krystian Peda

2:0 - 76 min Dominik Lis

3:0 - 85 min Daniel Kowalczyk