Piłkarze Chemika Police przegrali 3:0 z Ekstraklasową Pogonią Szczecin w derbach Grupy Azoty, która jest Partnerem Głównym obu klubów.

Ponad półtora tysiąca kibiców zgromadzonych na stadionie przy ul. Siedleckiej oglądało bardzo dobre widowisko stworzone przez oba zespoły. W pierwszej połowie przewagę miała   Pogoń. Portowcy już w 8 minucie wyszli na prowadzenie, błąd przy wyprowadzaniu piłki przez    Tarasewicza     wykorzystał    Iker    Guarrotxena, który przejął piłkę, wpadł w pole karne i strzałem tuż przy słupku pokonał Czarka Szybkę. Szczecinianie nie forsowali tempa i spokojnie prowadzili grę. Chemicy szukali swoich okazji do zdobycia bramki w kontrach i stałych fragmentach. Jednak gole w pierwszej części gry nie padły i na przerwę Pogoń schodziła prowadząc 1:0. Po przerwie gra się bardziej wyrównała. Niestety żółtozieloni nie potrafili wykorzystać swoich szans. To goście strzelali, a konkretnie Benyamina który najpierw zdobył bramkę po rzucie karnym podyktowanym za faul na Sebastianie Kowalczyku, a w samej końcówce po zamieszaniu w polu karnym z najbliższej odległości pokonał Sasiaka. Ostatecznie Pogoń wygrała "derby Grupy Azoty" 3:0. W zespole Chemika testowano też nowych zawodników, którzy mają wzmocnić nasz zespół w nadchodzącym sezonie. W gronie sprawdzanych znaleźli się: Patryk Baranowski (Błękitni Stargard), Paweł Iskra (Sparta Węgorzyno), Grzegorz Tarasewicz(Sparta Węgorzyno), Borys Jałoszyński(FASE Szczecin), Krystian Kąkol(FASE Szczecin) i Bartosz Gołębiowski(Hutnik Szczecin). Towarzyski mecz z   Pogonią      zakończył    bardzo   udany   sezon   Chemików. Teraz nasi zawodnicy udadzą się na urlopy, a do treningów policzanie wrócą 8 lipca.

Chemik: Szybka (30' Serdyński, 60' Sasiak) - Tarasiewicz (46' Szewczykowski), Wiejkuć (46' Baranowski), Andrzejewski(40' Janicki, 75' Woś), Odlanicki-Poczobut(46' Klimkowicz), Ława, Moroza(46' M. Kowalczyk),Midzio (30' Białek), Krystek (46'  Protasenko), Jałoszyński(30' Kąkol, 75' D. Kowalczyk), Iskra (46 Gołębiowski)

0:1 - 8 min Iker Guarrotxena

0:2 - 81 min Soufian Benyamina

0:3 - 86 min Soufian Benyamina