Fot. Ariel Szydłowski

W meczu XXXII kolejki IV ligi piłkarze Chemika Police przegrali na własnym boisku ze Spartą Węgorzyno 2:3. 

Po środowej wygranej Chemików w Trzebiatowie w meczu ze Spartą Węgorzyno, trener Łukasz Borger dał pograć zawodnikom, którzy w tej rundzie zebrali mało minut na boisku. W pierwszym składzie zobaczyliśmy Szymona Wosia, Bartka Białka, Krystiana Ziółkowskiego, czy debiutującego w pierwszym zespole Daniela Kowalczyka. Przez pierwsze 35 minut gra toczyła się głównie w środku pola, chociaż policzanie mieli swoje szanse. Najpierw dobrego dośrodkowania Daniela Kowalczyka nie sięgnął Marcin Krystek, a parę minut później w poprzeczkę uderzył Jarosław Jóźwiak. Niestety w 37 minucie błąd naszej defensywy wykorzystał Paweł Iskra i w sytuacji sam na sam pokonał Czarka Szybkę. Goście z prowadzenia cieszyli się zaledwie 2 minuty. Po dośrodkowaniu w pole karne przez Pawła Szewczykowskiego, piłkę do własnej bramki skierował Kop-Ostrowski. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ już zmianie. Druga połowa zaczęła się fatalnie dla naszej drużyny. Zaledwie 60 sekund od wznowienia gry, błąd popełnił Czarek Szybka, który z premedytacją wykorzystał doświadczony Maciej Więcek i Sparta ponownie wyszła na prowadzenie. Chemicy próbowali odrabiać straty jednak dopiero w 81 minucie meczu po rzucie wolnym i strzale z około 18 metrów bramkę wyrównująca zdobył Bartosz Ława. Chwilę później powinno być 3:2 dla policzan. Niestety dobrą interwencją po strzale Vovchenki popisał się golkiper Sparty i można było usłyszeć jęk zawodu publiczności zgromadzonej na stadionie przy ul. Siedleckiej. Niestety w 89 minucie meczu goście przeprowadzili kontrę, po której bramkę zdobył Paweł Iskra i tym samym ustalił wynik meczu na 2:3 dla Sparty Węgorzyno. W następnej kolejce żółtozieloni zagrają na wyjeździe z Gryfem Kamień Pomorski. Wcześniej bo już we wtorek 4 czerwca    nasza drużyna     zmierzy się na Siedleckiej w finale Pucharu Polski na Szczeblu ZZPN z III ligową Kotwicą Kołobrzeg.  

Chemik: Szybka - Klimkowicz(75' Odlanicki-Poczobut), Andrzejewski, Woś, Szewczykowski, Ziółkowski, Ława, Jóźwiak, Kowalczyk D.(60' Kapelusz), Białek(55' Vovchenko), Krystek(75' Protasenko)

Bramki

0:1 - 37 min Paweł Iskra

1:1 - 39 min Filip Kop-Ostrowski(s)

1:2 - 46 min Maciej Więcek

2:2 - 81 min Bartosz Ława

2:3 - 89 min Paweł Iskra

Widzów: 200

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
  PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU  
 

 

     
  PARTNER KLUBU