Fot. Ariel Szydłowski

W zakończonym meczu XXI kolejki IV ligi, piłkarze Chemika Police pokonali na wyjeździe Vinetę Wolin 3:1. 

Przed meczem z Vinetą w naszym zespole panowała pełna mobilizacja, a sami zawodnicy chcieli za wszelką cenę zrehabilitować się za ubiegłotygodniową porażkę z Olimpem Gościno. Chemicy od początku ruszyli wysoko na zespół z Wolina i już w 7 minucie meczu przyniosło to efekty. Błąd Nagórskiego wykorzystał Bartosz Ława, wyszedł sam na sam i pokonał Alana Wesołowskiego. Chemicy próbowali pójść za ciosem a zawodnicy z Wolina jakby się zupełnie pogubili. Nasza drużyna stwarzała sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. Jednak na kolejne trafienie trzeba było czekać do 39 minuty meczu. Kapitalnie do wychodzącego na czystą pozycję Kraśnickiego zagrał Ława. Mając przed sobą tylko bramkarza Vinety, Kraśnicki strzelił tuż przy słupku nie dając szans na interwencję bramkarzowi gospodarzy. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Dalej przeważali Chemicy i już zaledwie 9 minut po wznowieniu gry trzecią bramkę dla naszej drużyny zdobył Szymon Kapelusz. Pewne prowadzenie żółtozielonych trochę uśpiło nasz zespół. W 64 minucie meczu, po strzale Tarki, Wikingowie zdobyli bramkę kontaktową. Na domiar złego w 69 minucie po faulu z boiska wyleciał Emil Andrzejewski i nasza drużyna musiała kończyć mecz w 10. Na szczęście mimo kilku okazji gospodarzom nie udało się już strzelić żadnej bramki i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1. Co ważne w meczu z Wolinem po ciężkiej kontuzji do gry w pierwszym zespole wrócił Michał Janicki. W następnej kolejce Chemik na własnym stadionie podejmie Inę Goleniów. Wcześniej jednak 3 kwietnia żółtozieloni zagrają w Pucharze Polski ze Spartą Węgorzyno

Chemik: Szybka - Klimkowicz, Wiejkuć, Andrzejewski, Odlanicki-Poczobut, Ziółkowski, Jóźwiak(70' Janicki), Ława, Kraśnicki(89' Moroza), Kapelusz, Vovchenko(77' Krystek)

Bramki:

0:1 - 7 min Bartosz Ława

0:2 - 39 min Maciej Kraśnicki

0:3 - 54 min Szymon Kapelusz

1:3 - 64 min Jakub Tarka

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
  PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU  
 

 

     
  PARTNER KLUBU