Fot. Ariel Szydłowski

W meczu inaugurującym rundę wiosenną Chemicy pokonali, po meczu walki, Hutnik Szczecin 2:1. 

Dzisiejszy mecz Chemika z Hutnikiem Szczecin był dobrym i szybkim widowiskiem, a goście ze Szczecina mimo że zajmują ostatnie miejsce w tabeli pokazali się z bardzo dobrej strony. Pojedynek z Hutnikiem to też powrót na Siedlecką paru wychowanków Chemika, którzy zimą trafili do Huty. Do gości ze Szczecina dołączyli Piotr Blasius, Bartosz Gołębiowski, Mateusz Sowała   oraz   Cezary Szałek. Mecz mógł zacząć się idealnie dla naszej drużyny. W 5 minucie po serii szybkich podań w pole karne wpadł Oskar Klimkowicz i gdy zbierał się do strzału został trafiony przez jednego z obrońców Hutnika. Wszyscy sympatycy Chemika zgromadzeni na stadionie krzyknęli KARNY! Jednak sędzia główny Piotr Bieniek nie dopatrzył się przewinienia zawodnika Hutnika. Chemicy przez całą pierwszą połowę prowadzili grę i stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Jedną nawet zdobyli, jednak z pozycji spalonej i sędzia słusznie jej nie uznał. Po przerwie dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście. Bramkę w 50 minucie meczu zdobył Radosław Marcyniuk. Strata bramki nie podłamała naszej drużyny, która potrzebowała zaledwie 9 minut na doprowadzenie do wyrównania. Po rzucie rożnym bramkę strzałem z główki zdobył Adam Wiejkuć. W 73 minucie meczu było już 2:1 dla Chemików. Tym razem na listę strzelców wpisał się Nikita Vovchenko, który z ostrego kąta strzałem pod porzeczkę pokonał Prokopa. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, mimo kilku okazji naszej drużyny. W następnej kolejce żółtozieloni zmierzą się na własnym boisku z Pogonią Połczyn-Zdrój

Chemik: Szybka - Klimkowicz, Wiejkuć, Andrzejewski, Szewczykowski, Ziółkowski, Ława, Jóźwiak(82' Kowalczyk), Midzio(89' Białek), Kapelusz(88' Protasenko), Vovchenko(75' Krystek)

Bramki:

0:1 - 50 min Przemysław Marcyniuk

1:1 - 59 min Adam Wiejkuć

2:1 - 73 min Nikita Vovchenko

Widzów: 300

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
  PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU