Fot. Ariel Szydłowski (na zdj. Paweł Odlanicki-Poczobut)

W zakończonym meczu trzeciej kolejki IV ligi piłkarze Chemika Police pokonali na własnym boisku Olimp Gościno 2:1. Bramki dla Chemika w tym spotkaniu zdobyli Andrzej Protasenko i Paweł Odlianicki-Poczobut. 

W pierwszych minutach meczu wydarzyło się coś co nie miało miejsca od 33 spotkań ligowych bo od dokładnie 33 mecze temu w sezonie 16/17 Chemicy w meczu z Mierzynianką pierwsi stracili bramkę. Tamto spotkanie zakończyło się wygraną Chemika 5:2 i co ważne też po piorunującej końcówce. Żółtozieloni po stracie bramki praktycznie od razu zabrali się za odrabianie strat. Niestety mimo kilkunastu wyśmienitych okazji policzanom w pierwszych 45 minutach nie udało się pokonać golkipera Olimpu. Najlepsze okazje zmarnowali Szymon Kapelusz, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Olimpu i Nikita Vovchenko, którego strzał wylądował na słupku bramki gości. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Olimp desperacko się bronił a Chemik atakował i mimo upływających minut i stworzeniu sobie kolejnych okazji nadal nie udawało się znaleźć policzanom drogi do bramki gości. Wreszcie w 89 minucie meczu kapitalne podanie w polu karnym otrzymał Protasenko i płaskim technicznym strzałem władował piłkę tuż przy słupku bramki Olimpu. Kibice jeszcze nie ochłonęli po jednej bramce by minutę później cieszyć się z drugiej. Tym razem najprzytomniej w polu karnym zachował się Paweł Odlanicki-Poczobut i pokonał bramkarza Olimpu. Chwilę później sędzia główny zakończył mecz i Chemicy mogli się cieszyć z kolejnych trzech punktów. 

Chemik: Szybka - Szewczykowski(83' Klimkowicz), Andrzejewski, Wiejkuć, Ziółkowski(46' Midzio), Kowalczyk, Protasenko, Kapelusz, Białek(69' Woś), Krystek(46' Odlanicki-Poczobut), Vovchenko

Bramki:

0:1 - 2 min Oskar Pogorzelec

1:1 - 89 min Andrzej Protasenko

2:1 - 90 min Paweł Odlanicki-Poczobut

Widzów: 350

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
  PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU  
 

 

     
  PARTNER KLUBU