Fot. Ariel Szydłowski

W zakończonym spotkaniu XVIII kolejki piłkarze Chemika Police wygrali na wyjeździe z Zorzą Dobrzany 0:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Paweł Szewczykowski i Ansdrzej Protasenko. 

Sobotnie spotkanie Chemika z Zorzą mogło zacząć się idealnie dla żółtozielonych. W 3 minucie meczu tylko dobra interwencja Filochy, który w ostatniej chwili przeciął prostopadłe podanie Ławy do Vovchenki, uchroniła  gospodarzy od straty pierwszej bramki. Kolejną swoją okazję policzanie mieli w 20 minucie, jednak dobrego dośrodkowania Jóźwiaka nie wykorzystał Vovchenko, źle przyjmując piłkę w polu karnym. Wreszcie w 35 minucie meczu w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym najprzytomniej zachował się Paweł Szewczykowski i strzałem z około 15 metrów pokonał bramkarza Zorzy. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Dalej więcej z gry mieli Chemicy a gospodarze ograniczali się do gry z kontry oraz szukali swoich okazji po stałych fragmentach gry. Jednak na nasze szczęście ich akcje z reguły kończyły przy naszych obrońcach bądź dobrymi interwencjami Czarka Szybki. W 85 minucie po faulu jednego z obrońców na Kapeluszu sędzia główny podyktował rzut karny. Niestety nie wykorzystał go sam poszkodowany. Bramkarz Zorzy wyczuł intencje naszego zawodnika i pewnie obronił jedenastkę. Jednak w 89 minucie  było już 0:2 dla Chemika. Po indywidualnej akcji na strzał z okolic 20 metra zdecydował się Andrzej Protasenko i piłka zatrzepotała w siatce nad bezradnie interweniującym Robertem Piłatem. Chwilę później sędzia główny zakończył mecz i Chemicy mogli cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w rundzie wiosennej. W następnej kolejce Chemik zmierzy się w Policach z rezerwami Błękitnych Stargard. Jednak dopiero na dniach będzie wiadomo czy mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Siedleckiej czy na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piaskowej. 

Chemik: Szybka - Andrzejewski, Szewczykowski, Klimkowicz(89' Gałecki), Ziółkowski, Hajdukiewicz, Kowalczyk, Ława B., Jóźwiak(70' Protasenko), Krystek(85' Maśniak), Vovchenko(60' Kapelusz)

Zorza: Piłat - Filocha, Pedrycz(15' Donifacy), Grzelak, Łyp, Dutkowski, Rybka, Olejnik, Piotrowski(70' Krawczyk), Jąrząbek, Dziewiński(80' Kołodziej)

Bramki:

0:1 - 35 min Paweł Szewczykowski

0:2 - 89 min Andrzej Protasenko

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
  PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU  
 

 

     
  PARTNER KLUBU