W pierwszym meczu rundy rewanżowej piłkarze Chemika Police pokonali Mierzyniankę Mierzyn 5:0.

Sobotnie spotkanie Mierzynianki z Chemikiem pierwotnie miało być rozegrane w Mierzynie. Niestety z powodu fatalnego stanu boiska mecz został przeniesiony do Polic na obiekt przy ul. Piaskowej. Od początku spotkania stroną dominującą byli Policzanie, natomiast Mierzynianie cofnęli się do głębokiej defensywy i całą drużyną próbowali bronić dostępu do swojej bramki. Pierwszą groźną sytuacje Chemicy stworzyli w 18 minucie meczu. Niestety strzał Szymona Kapelusza wylądował na poprzeczce. W 35 minucie meczu było już 1:0 dla Chemika. Błąd obrońcy i bramkarza Mierzynianki wykorzystał Kapelusz i z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki. Osiem minut później padła kolejna bramka dla Chemika. Tym razem dośrodkowanie Trajkowskiego wykorzystał Paweł Szewczykowski i zrobiło się 2:0 dla Policzan. Zaraz po przerwie powinno być 3:0 dla Chemików. Niestety doskonałej okazji nie wykorzystał Kapelusz, którego strzał z główki minimalnie minął bramkę Konopki. W 63 minucie padła trzecia bramka dla żółtozielonych. Wprowadzeni dosłownie przed chwilą Vovchenko i Protasenko do spółki z Jóźwiakiem przeprowadzili koronkową akcję, którą wykończył Nikita pakując piłkę do bramki po kapitalnym dośrodkowaniu Jóźwiaka. Vovchenko zdobył też bramkę na 4:0 w 79 minucie. Po szybkiej kontrze i dobrym podaniu Trajkowskiego nie dał najmniejszych szans golkiperowi Mierzynianki. Kropkę nad "i" w 85 minucie meczu postawił Szymon Kapelusz i Chemik ostatecznie pokonał Mierzyniankę Mierzyn 5:0. Kolejnym przeciwnikiem Chemików będzie drużyna z Dębna. Mecz ten zostanie rozegrany w sobotę 17 marca o godz. 16:00. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piaskowej.

Chemik: Szybka - Ziółkowski, Hajdukiewicz(74' Gałecki), Andrzejewski, Szewczykowski, Jóźwiak(74' Maśniak), Ława B., Klimkowicz(62' Vovchenko), Kapelusz, Krystek(62' Protasenko), Trajkowski

Mierzyn: Konopka - Gliński, Włodarski, Olechowski, Sowiński(71' Welcz), Gładzki, Kutyło, Szymański, Kopaniecki(82' Oniszczenko), Kosior(85' Moniuk), Rajmer

1:0 - 35 min Szymon Kapelusz

2:0 - 43 min Paweł Szewczykowski

3:0 - 63 min Nikita Vovchenko

4:0 - 79 min Nikita Vovchenko

5:0 - 85 min Szymon Kapelusz