Wysokim zwycięstwem Chemika zakończył się mecz XI kolejki Kipsta IV ligi z MKP Szczecinek.

Sobotnie spotkanie już od samego początku ułożyło się idealnie dla naszego zespołu, który już w pierwszej sytuacji wyszedł na prowadzenie. W drugiej minucie meczu z rzutu rożnego wprost na nogę Michała Janickiego zagrał Dawid Szala. Michał uderzył z pierwszej piłki i futbolówka wpadła do bramki MKP. Zaledwie 4 minuty później było już 2:0 dla Chemika. Tym razem bardzo dobre zagranie z głębi pola Wiktora Kurzawy wykorzystał Dominik Dąbrowski, który wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam z golkiperem, pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Chwilę później gospodarze mogli zdobyć bramkę kontaktową ale  w ostatniej chwili z linii bramkowej piłkę wybił Bartłomiej Białek. W 25 minucie był już 3:0 dla Chemika. W środku pola piłkę przejął Dąbrowski, zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Janickiego a ten sprytnym lobem pokonał bramkarza MKP. W 38 minucie gospodarze mieli drugą okazję do zdobycia upragnionej bramki. Jednak i tym razem dzięki fantastycznej interwencji Emila Andrzejewskiego, piłka nie znalazła się w bramce Adriana Piekutowskiego.

W drugiej połowie chemicy bardzo mądrze się bronili, rozbijając ataki zespołu MKP. Wyprowadzali równocześnie groźne kontrataki, po których bramki mogli zdobyć Dawid Szala, Dominik Dąbrowski i Marcel Czajkowski. Jednak dopiero w ostatniej akcji meczu i szybkiej wymianie podań między Adriano  a Szalą, czwartą bramkę dla Chemika zdobył Adriano a Dawid Szala zanotował swoją drugą asystę tego dnia. Chwilę później arbiter główny zakończył spotkanie i Chemicy mogli się cieszyć z okazałego zwycięstwa. W następnym meczu żółtozieloni zmierzą się na własnym boisku z ekipą Dąb Dębno. Spotkanie to zostanie rozegrane w sobotę 15 października o godz. 12:00 na stadionie przy ul. Siedleckiej.

Chemik: Piekutowski – Dyczewski, Andrzejewski, Bochan, Białek, Czajkowski, Szala, Honda, Janicki, Kurzawa(60’ Adriano),Dąbrowski(70’ Jabłoński)