W meczu 10 kolejki Kipsta IV ligi remisujemy na własnym boisku z Wieżą Postomino 1:1.

Chemicy po ubiegłotygodniowej porażce z Mechanikiem Bobolice za wszelką cenę chcieli się zrehabilitować w meczu z Wieżą. Pierwsze dwadzieścia minut było w miarę wyrównane, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 23 minucie meczu Bartłomiej Białek mógł otworzyć wynik spotkania. Jednak jego strzał ze skraju pola karnego z najwyższym trudem obronił golkiper Wieży. Minutę później policzanie po rzucie wolnym zdobyli bramkę na 1:0 ale sędzia główny dopatrzył się pozycji spalonej debiutującego w pierwszym zespole Ratajczyka. Dokładnie 10 minut później Rataj drugi raz trafił do bramki Wieży jednak i tym razem sędzia odgwizdał pozycję spaloną naszego napastnika. Wreszcie w 38 minucie meczu Ratajczyk fantastycznie zagrał do niepilnowanego Michała Janickiego. Michał wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Zieniewicza.

Druga część spotkania mogła zacząć się fantastycznie dla naszego zespołu. W 47 minucie meczu prawą stroną popędził Ratajczyk. Dobiegł z piłką do linii końcowej i dośrodkował w pole karne. Tam próbujący interweniować obrońca Wieży zagrał piłkę ręką i sędzia główny Łukasz Wilk wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Michał Janicki a strzał naszego pomocnika obronił bramkarz Wieży. Michał mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę. Jednak i tym razem jego uderzenie zza pola karnego z najwyższym trudem obronił Zieniewicz. W 74 minucie goście mogli doprowadzić do wyrównania. Strzał napastnika na poprzeczkę sparował Adrian Piekutowski. To co nie udało się gościom z Postomina w 74 minucie meczu udało się w 80. Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu w pole karne najwyżej do piłki wyskoczył Słowiński i strzałem z główki pokonał Adriana Piekutowskiego. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, mimo okazji dla Chemika jak i Wieży, i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Chemik: Piekutowski – Szczytniewski, Bochan, Andrzejewski, Stachnik, Bieniek, Szala, Janicki(85’ Jabłoński), Honda, Białek, Ratajczak(60’ Adriano)

1:0 – 38 min Janicki

1:1 – 80 min Słowiński