W meczu 9 kolejki Kipsta IV ligi piłkarze Chemika przegrali na wyjeździe z Mechanikiem Bobolice 5:2.

Już początek meczu zaczął się źle dla Chemika. Gospodarze w 5 minucie meczu wyszli na prowadzenie. Żółtozieloni próbowali szybko wyrównać i udało się to w 18 minucie. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne do piłki doszedł Dominik Dąbrowski i strzałem pod nogami bramkarza zdobył wyrównującego gola. Chwilę później chemicy mogli wyjść na prowadzenie ale strzał Białka obronił bramkarz Mechanika. Niestety w 25 i 29 minucie po dwóch błędach naszego bloku defensywnego gospodarze zdobyli dwie bramki i wynik do przerwy to 3:1 dla Mechanika.

Po przerwie policzanie rzucili się do odrabiania strat. Mimo kilku okazji nie udawało się zdobyć bramki kontaktowej. Na domiar złego w 62 minucie meczu czerwoną kartką ukarany został Gracjan Korzec i do końca meczu chemicy zmuszeni byli grać w 10. Wreszcie w 83 minucie meczu po strzale Hikosaki policzanie zdobyli bramkę kontaktową. Chemicy chcąc zdobyć trzecią bramkę, która doprowadziłaby do remisu jeszcze bardziej się otworzyli. Wykorzystali to niestety gospodarze. Przeprowadzili szybką kontrę po której w polu karnym faulowany został Karol Jabłoński. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i nie dał szans na obronę Sobczakowi. Wynik meczu na 5:2 dla Mechanika już w doliczonym czasie gry ustalił zdobywca czwartej bramki Jabłoński.

W następnej kolejce Chemik zagra na własnym stadionie z Wieżą Postomino. Mecz zostanie rozegrany w sobotę o godz. 12:00. Już dziś serdecznie na niego zapraszamy.

Chemik: Sobczak - Dyczewski, Korzec, Andrzejewski, Stachnik, Dąbrowski(72' Szczytniewski), Szala(80' Ratajczyk), Bieniek, Janicki, Honda(60' Hikosaka), Białek