W swoim pierwszym meczu kontrolnym piłkarze Chemika Police przegrali na wyjeździe z III ligową Wartą Gorzów 0:6.

Policzanie w meczu z Wartą zagrali bez kilku podstawowych zawodników. W spotkaniu z Wartą z różnych względów nie mogli zagrać: Konrad Data, Dawid Drumlak, Michał Korotkiewicz, Natan Konik, Ponce Garcia, Steve Enedne,  Igor Kamiński i Mateusz Jakubiak.  Już pierwsza akcja  Warty przyniosła gospodarzom bramkę dodatkowo w 25 minucie  po rzucie rożnym i strzale z główki podwyższyli na 2:0. Od tego momentu inicjatywę w meczu przejęli policzanie i stworzyli sobie dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki kontaktowej. Najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Dąbrowski, a tuż przed przerwą strzał Szali obronił golkiper gospodarzy. Pierwsze 15 minut drugiej połowy to znowu lekka przewaga naszego zespołu, który miał więcej z gry i próbował swoich szans w ataku pozycyjnym. Jednak obrona Warty pewnie rozbijała ataki naszego zespołu. Niestety w 60 minucie meczu po kolejnym stałym fragmencie gospodarze zdobyli trzecią bramkę, a chwilę później po błędzie naszej defensywy bramkę numer 4. Do końca meczu gospodarze jeszcze dwukrotnie pokonywali Norberta Popiołka i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla III ligowej Warty Gorzów. Następny mecz kontrolny chemicy zagrają w następną sobotę. Podopieczni trenera Mariusza Szmita zmierzą się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Policach ze Stalą Lipiany. Sparing zostanie rozegrany o godz. 11:00.

Chemik: Piekutowski(46’ Popiołek), Zawodnik Testowany(46’ Cholewiński), Andrzejewski(46’ Zawodnik Testowany), Korzec(46’ Zawodnik Testowany), Dyczewski(46’ Moutinho), Bieniek, Gajos(46’ Grzesło), Zawodnik Testowany, Szala(46’ Szczytniewski), Dąbrowski(46’ Waszczuk), Białek