W meczu XIV Kolejki Kipsta IV Liga piłkarze Chemika przegrali na wyjeździe z Raselem Dygowo 5:0.

Żółtozieloni do Dygowa udali się bez pięciu podstawowych zawodników. Z powodu kontuzji, drobnych urazów i złamania ręki na mecz wyjazdowy nie pojechali Jakubiak, Bieniek, Korzec, Dąbrowski i Drumlak. Tak wielkie osłabienie musiało mieć wpływ na końcowy wynik. Pierwsze 30 minut spotkania to bardzo dobra gra naszego zespołu. Policzanie atakowali, stwarzali sobie sytuacje, jednak za każdym razem obronie Rasela udawało się zażegnywać niebezpieczeństwo pod swoją bramką. W 31 minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Eryk Pomarański próbując dośrodkować w pole uderzył tak, że piłka wylądowała w samym okienku bramki Piekutowskiego. Zaledwie 6 minut później po rzucie rożnym Dygowo zdobyło bramkę nr 2. Najwyżej do piłki po dośrodkowaniu Wojciechowskiego wyskoczył Łukasz Wiśniewski i strzałem z główki podwyższył wynik.

Po przerwie policzanie zaatakowali i próbowali odrabiać straty ale gra na wąskim i nierównym boisku nie ułatwiała zadania. Gospodarze nisko ustawili obronę i żółtozielonym ciężko było się przebić pod pole karne. Gdy się już udawało dostać pod bramkę gospodarzy to dobrze spisywał się bramkarz Rasela, który dwukrotnie uratował swój zespół od utraty bramki po strzałach Endene i Białka. W 64 minucie gospodarze po kolejnym stałym fragmencie zdobyli bramkę numer 3. Tym razem dobre dośrodkowanie Wojciechowskiego wykorzystał Krystian Mural i strzałem pod porzeczkę pokonał Piekutowskiego. Czwarta bramka dla gospodarzy padła w 73 minucie meczu. Jej autorem był Mikołaj Duwe, który wykorzystał jedenastkę po zagraniu ręką Igora Kamińskiego w polu karnym. Wynik meczu na 5:0 dla Dygowa w 77 minucie meczu ustalił Jakub Poznański, który strzałem z około 20 metrów pokonał Piekutowskiego.

Chemik: Piekutowski - Dyczewski, Andrzejewski, Kamiński, Szczytniewski, Endene(78' Gajos), Korotkiewicz, Data(55' Konik), Szala, Ponce Garcia, Białek