W meczu IX kolejki chemicy przegrywają na wyjeździe z liderem rozgrywek drużyną Polonii Środa Wlkp. 5:0.

Piątkowy mecz zaczął się fatalnie dla naszej drużyny. Już w 2 minucie spotkania policzanie przegrywali po bramce samobójczej strzelonej przez Michała Telickiego. W 9 minucie zrobiło się 2:0 dla Polonii. Tym razem Brzozowskiego strzałem zza pola karnego pokonał Jędrzej Kujawa. Niestety 19 minucie spotkania było już 3:0. Faulowany w polu karnym przez Mykhailovskyy był Krystian Pawlak, a pewnym egzekutorem jedenastki był Wojciech Onsorge. W końcówce pierwszej części meczu gospodarze za sprawą Damiana Buczmy, podwyższyli rezultat na 4:0.

W przerwie meczu trener Mariusz Szmit dokonał dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Mikołaj Midzio i Dominik Dąbrowski. Wejście tej dwójki ożywiło grę żółtozielonych, którzy stworzyli sobie kilka okazji na zdobycie bramki. W 88 minucie prowadzący zawody sędzia po raz drugi podyktował rzut karny dla Polonii Środa Wielkopolska. Do piłki podszedł Adrian Szynka i uderzył. Strzał zawodnika gospodarzy obronił Patryk Brzozowski jednak arbiter główny nakazał powtórzenie rzutu karnego. Mimo, że nasz bramkarz nie złamał przepisów. Powtórzony rzut karny ponownie wykonał Szynka i tym razem pokonał naszego golkipera. Ostatecznie przegrywamy na boisku lidera 5:0. W następnym meczu chemicy zmierzą się na własnym boisku z Pomorzaninem Toruń. Na ten mecz już dziś serdecznie zapraszamy!

Chemik: Brzozowski - Siluk(46' Midzio), Telicki, Mykhailovskyy, Szala(82' Szala), Ława, Korotkiewicz(55' Dymitrowski), Jałoszyński, Klimkowicz, Białek(77' Konik), Rudnik(46' Dąbrowski)