Młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg wygrali turniej Chemik Cup im. Rafała Kołackiego o puchar firmy Trans-Net.

W dzisiejszym turnieju   Chemik Cup, oprócz dwóch drużyn gospodarzy i jednej z rocznika 2007 trenera Adama Jaremy    zagrały zespoły: Arkonia SzczecinFala MiędzyzdrojeBłękitni StargardPrawobrzeże SzczecinAP Kotwica Kołobrzeg i BSC Rehberge 1945 Berlin.  Do półfinałów po zmaganiach grupowych trafiły ekipy Fali Międzyzdroje,   Kotwicy KołobrzegBSC Rehberge 1945 Berlin i Błękitni Stargard. W pierwszym półfinale Błękitni Stargard pokonali drużynę Fala Międzyzdroje 3:0. W drugim półfinale Kotwica Kołobrzeg ograła zespół BSC Rehberge 2:0. W finale turnieju lepsza okazała się drużna z Kołobrzegu, która pokonała Błękitnych 1:0. Co ciekawe była to jedyna bramka, którą zespół Błękitnych stracił w całym turnieju. Trzecie miejsce przypadło gościom z Berlina, którzy w małym finale po dogrywce pokonali   Falę Międzyzdroje 2:1. Jak zawsze na turniejach Chemik Cup wybrano najlepszego zawodnika turnieju. To wyróżnienie trafiło do gracza Błękitnych Stargard Kajetana Bliskiego. Najskuteczniejszym zawodnikiem został piłkarz Mateusz Rzeszutowski z Kotwicy. Miano najlepszego bramkarza trafiło do innego zawodnika Kotwicy Kuby Pelchenitza. Specjalne nagrody dla najlepszych piłkarzy Chemika otrzymali Karol Zarembski i Gerard Wójcicki