Młodzi piłkarze Falubazu Zielona Góra wygrali czwarty tegoroczny turniej Chemik Cup im. Rafała Kołackiego o puchar Centrum Handlowego FALA.

W dzisiejszym turnieju Chemik Cup, oprócz dwóch drużyn gospodarzy i jednej z rocznika 2006 trenera Janisa Wakatinakisa zagrały zespoły: Arkonia Szczecin, Fala Międzyzdroje, Błękitni Stargard, Falubaz Zielona Góra, Prawobrzeże Szczecin, AP Kotwica Kołobrzeg, Stal Szczecin.  Do półfinałów po zmaganiach grupowych trafiły ekipy Chemika II Police, Stal Szczecin, Arkonii Szczecin i Falubazu Zielona Góra. W pierwszym półfinale podopieczni trenera Łukasza Furmana pokonali po dogrywce drużynę Stali Szczecin 1:0, jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Adrian Dąbrowski. W drugim półfinale Falubaz rozgromił zespół Arkonii 5:0. W finale lepsza okazała się drużna z Zielonej Góry, która pokonała Chemika II Police 2:0. Co ciekawe oba zespoły zmierzyły się w meczu grupowym i tam lepsi okazali się nasi zawodnicy. Niestety finał należał do Falubazu i to oni mogli cieszyć się z wygranej w całym turnieju. Trzecie miejsce przypadło drużynie Stali Szczecin, która w małym finale pokonała Arkonię Szczecin 1:0. Jak zawsze na turniejach Chemik Cup wybrano najlepszego zawodnika turnieju. To wyróżnienie trafiło do gracza Arkonii Szczecin Kamila Wawrowskiego. Najskuteczniejszym zawodnikiem został piłkarz Kacper Grzegorczyk z Falubazu. Miano najlepszego bramkarza trafiło do zawodnika Chemika Police Adriana Dąbrowskiego. Specjalną nagrodę dla najlepszego piłkarza Chemika Police ufundował pan Zygmunt Kołacki. Ta trafiła do Wiktora Kurzawy