Fot. FIFA

Młody piłkarz Chemika Police Sasza Sorokin uda się na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Przez całe mistrzostwa będzie prowadził dla nas relacje z swojego wyjazdu a my będziemy zamieszczać je na stronie Chemika. Poniżej przedstawiamy pierwszy artykuł naszego piłkarza na temat przygotowań. Zapraszamy do lektury. 

Wszyscy którzy to czytają zapewnie wiedzą, że będę reprezentował Polskę, Policę, oraz nasz piękny Klub Piłkarski Chemik Police na Mistrzostwach Świata w Rosji. Oczywiście aby dostać się do programu Football For Friendship musiałem przebrnąć przez konkurs i go wygrać...

W kwietniu trener bramkarzy z Warszawy Sergiej Szypowski wysłał do organizatorów programu zgłoszenia kilkunastu chłopców z całej Polski, w tym moje. Później musieliśmy wysyłać zdjęcia i napisać o sobie kilka wiadomości. Mam być młodym dziennikarzem, więc musiałem wykazać się umiejętnościami mówienia przed kamerą. Wysłałem film nagrany telefonem, w którym  opowiadam o sobie i moim życiu. Wtedy otrzymałem wiadomość, że wygrałem konkurs. Później pojawiła się lokalna telewizja. Tak zaczęła się moja przygoda z mediami. Po niedługim czasie klub już także wiedział o wszystkim. Zainteresowały się też inne media takie jak: radio czy gazeta internetowa. Podczas ostatniego meczu naszej drużyny Chemik TV także przeprowadziła ze mną wywiad. W tym samym czasie w ambasadzie w Warszawie wyrabialiśmy wizy, ponieważ jest ona potrzebna do wyjazdu do Rosji. Paszport został mi zwrócony 29 maja. Znaczy: w drogę, ale dopiero 8 czerwca!

Zamierzam aktywnie promować nasz klub. Ze sobą wezmę szalik oraz koszulkę Chemika. W wolnym czasie będę opisywał pracę programu z Rosji i podsyłał do redakcji strony www.chemik.police.pl. Teraz zajmuje się zadaniem od organizatorów programu Football For Friendship pod tytułem Czy profesjonalni piłkarze zarabiają za dużo? Oczywiście wszystko w języku angielskim. Muszę być także gotowy na kolejne zadania od organizatorów programu.

Następny raz napiszę do redakcji strony Chemika po przylocie do Moskwy, pewnie 8 lub 9 czerwca. Może także wyślę wideo i zdjęcia. Jestem bardzo szczęśliwy, że spotkał mnie taki zaszczyt reprezentowania Chemika oraz pisania o tym artykułów na oficjalną stronę naszego klubu. Chciałbym bardzo podziękować Panu Arielowi Szydłowskiemu który wraz z Grzegorzem Godlewskim zaproponował mi pisanie tych artykułów. Więcej o mnie i programie Football For Friendship można odczytać na oficjalnej stronie Chemika, na stronie na Facebooku Chemika 2005, oraz na stronie Football For Friendship na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Moją przygodę z Mundialem traktuję jako wielkie wyróżnienie. Potrzebuję Waszej pomocy, kibicujcie mi!

Sasza Sorokin 

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
  PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU  
 

 

     
  PARTNER KLUBU