Fot: Ariel Szydłowski

W meczu 35 kolejki Kipsta IV ligi chemicy zremisowali na własnym stadionie z MKP Szczecinek 3:3. Bramki dla żółtozielonych w tym meczu zdobyli Michał Janicki, który dwukrotnie pokonał bramkarza MKP i Emil Andrzejewski.

Mecz Chemika z MKP był dość otwartym i szybkim widowiskiem. Obfitował w wiele okazji bramkowych. Pierwszą wykorzystali goście w 16 minucie spotkania. W polu karnym znalazł się Barański i strzałem w długi róg pokonał Adriana Piekutowskiego. Radość gości trwała jednak tylko 60 sekund. Zaraz po wznowieniu gry w polu karnym MKP faulowany został Dominik Dąbrowski i sędzia główny Marcin Boratyński wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Michał Janicki i technicznym strzałem pokonał bramkarza MKP. W 24 minucie żółtozieloni wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców drugi raz tego dnia wpisał się Michał Janicki, który zamknął dośrodkowanie Dawida Szali z prawej strony i strzałem z główki pokonał Patryka Jakubczaka. Chemicy z prowadzenia cieszyli się jednak tylko 5 minut ponieważ w 29 minucie swoją drugą bramkę dla MKP zdobył Michał Barański. Na domiar złego w 34 minucie goście ze Szczecinka wyszli na prowadzenie. Rzut karny na bramkę zamienił Adam Jabłoński dodatkowo goście od 43 minuty musieli grać w 10 gdyż za drugą żółtą kartę a w konsekwencji czerwoną z boiska wyleciał obrońca Andii Pryimak. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania nasza drużyna mogła doprowadzić do remisu. Jednak w zamieszaniu w polu karnym do pustej bramki nie trafił Dąbrowski i Data.

Druga część spotkania to pełna dominacja Chemika. Żółtozieloni ruszyli do ataku i praktycznie zamknęli zespół MKP na swojej połowie. W 60 minucie meczu policzanie po trafieniu Emila Andrzejewskiego doprowadzili do wyrównania. Chwilę później powinno być już 4:3 dla Chemika. Jednak strzał Dominika Dąbrowskiego trafił w poprzeczkę. Kolejną doskonałą okazję chemicy mieli w 72 minucie, ale strzał z główki Andrzejewskiego z najwyższym trudem obronił Jakubczak. Do końca meczu mimo miażdżącej przewagi policzanie nie zdobyli bramki, która zapewniłaby trzy punkty i mecz zakończył się remisem 3:3.

Chemik: Piekutowski - Stachnik, Bieniek, Andrzejewski, Dąbrowski, Janicki, Data, Szala, Drumlak(46' Jędraszak), Kurzawa(68' Białek), Ponce Garcia

0:1 - 15 min Michał Barański

1:1 - 16 min Michał Janicki

2:1 - 24 min Michał Janicki

2:2 - 29 min Michał Barański

2:3 - 34 min Adam Jabłoński

3:3 - 60 min Emil Andrzejewski