fot. M. Szydłowska

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem sezonu, piłkarze Chemika Police minimalnie ulegli Pogoni II Szczecin. W której w wyjściowej jedenastce zagrało 7 zawodników z kadry pierwszego zespołu Pogoni trenera Kosty Runjaic. 

Dzisiejsze spotkanie było bardzo dobrym, szybkim i wyrównanym widowiskiem z tą różnicą, że skuteczniejsza była Pogoń i to ona mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Jednak to policzanie w pierwszej części gry mieli więcej okazji do zdobycia bramki. Najpierw dobrą interwencją popisał się Załuska broniąc strzał z 25 metrów Andrzeja Protasenki a chwilę później po rzucie rożnym groźnie uderzał Adam Wiejkuć. Niestety w 33 minucie jedyny błąd naszej defensywy wykorzystał Adrian Benedyczak i na przerwę Portowcy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie przez pierwsze 15 minut Chemicy uzyskali ogromną przewagę. Niestety po błędnej decyzji sędziego, który jakimś cudem dopatrzył się zagrania ręką Kapelusza w polu karnym Chemika został podyktował rzut karny dla Pogoni. Jedenastkę na bramkę zamienił Sebastian Kowalczyk i Chemik po 58 minutach przegrywał 2:0.  Mimo prowadzenia Pogoni dwiema bramkami Chemicy nie załamali rąk i dalej szukali swoich okazji. Wreszcie w 80 minucie meczu po podaniu Bartosza Ławy w pole karne wpadł Mikołaj Mizio i na raty z ostrego kąta pokonał Grobelnego. Żółtozieloni do końca próbowali zdobyć bramkę dającą remis w ostatnim meczu kontrolnym. Niestety mimo prób wynik do końca nie uległ już zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem Pogoni II Szczecin.

Chemik: Szybka - Odlanicki, Wiejkuć, Andrzejewski, Szewczykowski, Klimkowicz, Ława B. Protasenko, Kapelusz, Białek, Vovchenko

grali także: Kowalczyk M., Midzio, Krystek, Woś, Ziółkowski

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
  PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU