Fot. Ariel Szydłowski

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z naszym zawodnikiem Dawidem Szala, w którym opowiada o zakończonej rundzie jesiennej.  Życzymy miłej lektury. 

A. Sz. Za nami runda jesienna. Po 20 kolejkach zdobywamy 28 punktów i plasujemy się na 11 pozycji. Czy mogło być lepiej?

D. Sz. Wykonaliśmy w tej rundzie nasz cel minimum jaki zakładaliśmy sobie przed startem sezonu czyli środek tabeli.  Oczywiście, że mogło być o wiele lepiej. Prezentowaliśmy się uważam w większości meczów naprawdę dobrze i brakowało nam jedynie skuteczności oraz zimnej krwi w kluczowych momentach.

Ostatnie pięć kolejek to 3 zwycięstwa i dwa remisy, a przy odrobinie szczęścia mogło być i 5 zwycięstw.  Czy zatem jesteś zadowolony z końcówki sezonu?

Tą końcówkę rundy mieliśmy naprawdę dobrą, jednak pozostaje lekki niedosyt. W tych dwóch ostatnich meczach jakie zagraliśmy byliśmy w stanie zgarnąć pełną pulę. Zabrakło w nich trochę szczęścia, bo obijaliśmy obramowania bramki, myślę, że wtedy inaczej mogłoby się te mecze skończyć.

Muszę zapytać o mecz z Flotą. Gramy fajny mecz, prowadzimy 3:0 i nagle zwrot. Ostatecznie przegrywamy 3:4. Co nie zagrało w tym spotkaniu?

Długo przygotowywaliśmy się do tego meczu. Pierwszą połowę wykonaliśmy tak jak sobie to założyliśmy przed meczem i prowadziliśmy z jedną z najmocniejszych drużyn u nas w lidze 2:0, a zaraz po przerwie trafiliśmy na 3:0. Jednak wdarło się do nas zbyt duże rozluźnienie i Flota od razu to wykorzystała trzema szybkimi strzałami i było 3:3. Zanim zdążyliśmy się otrząsnąć to strzelili decydującą bramkę. W drugiej połowie wyglądało to tak jakbyśmy zostali w szatni, nasza gra przestała być efektywna i efektowna jak w I części spotkania i gdy strzelili na 3:2 zaczęła wkradać się  nerwówka. Wtedy oni to wykorzystali, bo byli na fali i zaczęli prowadzić grę. Mocno nami wstrząsnął ten mecz i wzięliśmy z niego nauczkę na przyszłość, że żaden wynik nie jest bezpieczny w tej lidze.

Najlepszy mecz Chemika w tej rundzie według ciebie?

Według mnie najlepszy mecz zagraliśmy z MKP Szczecinek na wyjeździe. Nie graliśmy na łatwym terenie, tym bardziej, że Szczecinek jest mocną drużyną i przed meczem to oni byli upatrywani w roli faworyta. W tym meczu zostawiliśmy serce na boisku i nawzajem się napędzaliśmy co dało nam 3 cenne punkty w jakże ważnym meczu.

Pytałem o najlepszy mecz. Musze zapytywać o najgorszy.

Nasz najgorszy mecz miał miejsce w Dygowie w miejscowym Raselem. W tym spotkaniu totalnie nic nam nie szło, ciężko było nam stworzyć składną akcję ze strzałem, natomiast gospodarze mieli swój dzień. Każda ich akcja kończyła się golem i świetnie się bronili na własnej połowie.

Razem z Manuelem Ponce jesteś najlepszym strzelcem w drużynie. Do siatki rywali trafiłeś 6 razy, które z tych trafień miało szczególne znaczenie?

Myślę że z tych wszystkim bramek jakie zdobyłem w tej rundzie to zdecydowanie bramka z Białymi Sądów. Chyba moja jedna z najładniejszych w karierze i cieszę się że została doceniona przez ZZPN oraz została wybraną bramką kolejki. Ta bramka była również szczególna, gdyż przyczyniła się w jakimś stopniu do zwycięstwa z trudnym rywalem jakim byli właśnie Biali. Były to bardzo ważne 3 punkty patrząc na tabelę.

Pamiętasz może swój najlepszy mecz, taki który Ci najlepiej wyszedł?

Do moich najlepszych meczów w tej rundzie myślę, że zaliczyłbym mecz z Iną Goleniów na wyjeździe, gdzie udało mi się 2 razy przechytrzyć bramkarza rywali. Uważam, że ten mecz był jednym z najciekawszych i najbardziej szalonych, działo się w nim dosłownie wszystko.

Kogo upatrujesz w roli faworyta do awansu?

Osobiście dla mnie bezapelacyjnym faworytem do awansu jest Flota. Mają to czego się wymaga od lidera, czyli bramkostrzelną linię ataku oraz mocną obronę. Mają wraz z Gwardią najmniej straconych bramek. Jest powiedzenie, że atakiem wygrywa się mecze, a obroną wygrywa się mistrzostwa, w tym przypadku bezpośredni awans do klasy wyżej.

Co Dawid Szala mógłby w swojej grze poprawić by być jeszcze lepszym zawodnikiem?

Przede wszystkim chciałbym zacząć pracować nad większym skupieniem, a dokładnie nad jego rozwojem, ponieważ według mnie najważniejszy w piłce jest właśnie „mental”. To on wybiera jaką decyzję podejmiemy i jak zachowamy się w danej sytuacji. Natomiast z aspektów fizycznych to chciałbym podtrzymać, a najlepiej poprawić moją wydolność, która uważam że jest na naprawdę dobrym poziomie, ale zawsze może być lepiej. I się trzymam tej zasady, że zawsze może być lepiej, wszystko co robię na boisku, lepsze podanie, strzał, przerzut czy decyzja boiskowa. Wszystko da się poprawić i dążę, żeby wszystko co robię było wykonane jak najlepiej potrafię to zrobić.

Czy jest jakiś piłkarz, który szczególnie Ci imponuje, swoją grą, postawą na boisku i oczywiście prywatnie?

Z obecnych piłkarzy zawsze staram się podpatrzeć grę szczególnie tych dwóch zawodników, Thiago oraz De Jonga. Mają świetny przegląd pola i widać u nich ten luz boiskowy, super przemieszczanie się między strefami i formacjami co naprawdę mi imponuje, bo to nie takie proste, co robią jak może się wydawać. Podczas treningów bądź meczów staram się dodawać te różne boiskowe wybory, poruszanie się na boisku do swojego stylu gry.

Czego chciałbyś życzyć sobie i wszystkim kibicom w nadchodzącym Nowym Roku 2022.

Wszystkim kibicom chciałbym przede wszystkim życzyć spokojnych, zdrowych i wesołych Świąt, aby spędzili je w dobrej, domowej atmosferze oraz szczęśliwego Nowego Roku 2022 oraz aby nas wspierali w nadchodzącej rundzie, gdyż uważam że jesteśmy w stanie jeszcze nie raz namieszać w tej lidze i pokazać nasze najlepszej strony.

Dziękuje za rozmowę Dawid. 

Też dziękuje i widzimy się na pierwszym treningu w nowym roku. 

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
PARTNERZY MEDIALNI PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU