Fot. Ariel Szydłowski

W meczu 6 kolejki rundy drugiej piłkarze Chemika przegrali na własnym boisku z Unią Swarzędz 1:3

Mecz zaczął się źle dla naszej drużyny, która od 15 minuty przegrywała. Po rzucie rożnym najwyżej do piłki wyskoczył Łopatka i strzałem z głowy pokonał Brzozowskiego. Strata bramki obudziła żółtozielonych, którzy ruszyli do ataku. Jednak aż do 39 minuty piłkarze Unii dobrze bronili i policzanom nie udawało pokonać obrony gości. W 40 minucie meczu po indywidualnej akcji bramkę na 1:1 zdobył Dominik Dąbrowski, który odebrał piłkę zawodnikowi Unii wpadł w pole karne i mocnym strzałem pokonał golkipera Unii. Chwilę później żółtozieloni powinni wyjść na prowadzenie. Jednak doskonałej okazji nie wykorzystał Kuba Świder, który zamiast strzelić do pustej bramki po błędzie bramkarza gości zdecydował się na podanie i obrońca Unii zażegnał niebezpieczeństwo. Po 45 minutach gry wynik brzmiał 1:1.

Druga połowa zaczęła się od ataków naszej drużyny i już w 46 minucie meczu po szybkiej akcji w sytuacji sam na sam znalazł się Kosacki. Niestety strzał naszego zawodnika z najwyższym trudem wybronił bramkarz Unii. Chwilę później kolejną doskonałą okazję zmarnował Midzio. Na domiar złego od 55 minuty żółtozieloni musieli grać w 10, gdyż drugą żółtą kartką został ukarany Klimkowicz. Chwilę później goście przeprowadzili kontrę po której w polu karnym zawodnika gości faulował Palej i sędzia główny wskazał na 11 metr. Brzozowski, wyczuł intencję strzelca. Jednak uderzenie Barabasza było silne i piłka zatrzepotała w siatce. Policzanie mimo gry w 10 próbowali odrabiać straty i mieli ku temu dwie doskonałe okazje. Jednak w obu przypadkach brakowało odrobiny szczęścia po strzałach Midzio i Chyrka. W 78 minucie meczu goście przeprowadzali kontratak po którym bramkę na 1:3 zdobył Paczyński. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Chemik: Brzozowski - Palej(65' Chyrek), Kosacki, Siluk(80' Kamiński), Klimkowicz, Jakubiak, Michałowski, Data(60' Szala), Dąbrowski(75' Chmielowiec), Midzio

Bramki:

0:1 - 15 min Łopatka

1:1 - 40 min Dąbrowski

1:2 - 58 min Barabasz

1:3 - 78 min Paczyński

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
PARTNERZY MEDIALNI PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU