Fot. Ariel Szydłowski

W sobotę 15 maja chemicy rozegrają szósty mecz w ramach rundy drugiej rozgrywek III ligi. Przeciwnikiem ekipy  Mariusza Szmita i Mateusza Jakubiaka będzie Unia Swarzędz.

Drużyna z Wielkopolski w ostatnich dwóch kolejkach wygrała raz i raz zremisowała. Najpierw na własnym boisku piłkarze Unii zremisowali Gwardią Koszalin 1:1, a tydzień później grając na Wzgórzu Wolności w Wejherowie wygrali z miejscowym Gryfem 2:1. Zespół Unii Swarzędz w dotychczasowych meczach wyjazdowych odniósł trzy zwycięstwa, trzy razy zremisował i doznał sześciu porażek. Wyjazdowy bilans bramkowy to 17 bramek strzelonych i 14 straconych. Najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie Unia Swarzędz odniosła w Gnieźnie, gdzie ograła Mieszko 7:0. Natomiast największą porażkę piłkarze z Swarzędza zanotowali w meczu wyjazdowym z GKS Przodkowo (4:2).

Najlepszym strzelcem zespołu Unii jest Gerard Pińczuk, który w obecnym sezonie zdobył 5 bramek. Nasza drużyna w ostatniej kolejce po dobrym meczu przegrała na wyjeździe z  Pomorzaninem Toruń 4:2. Chemicy prowadzili po pierwszej połowie 1:0. Stwarzali sobie kolejne okazję do zdobycia, jednak ostatecznie górą byli gospodarze. Sobotnie spotkanie zapowiada się arcyciekawie. Drużyna z Swarzędza będzie chciała za wszelką cenę zdobyć komplet punktów, po jesiennym remisie z Chemikiem na własnym stadionie. Natomiast Chemicy po przegranej z Pomorzaninem też mają coś sobie do udowodnienia.

Na mecz z Unią na trybuny stadionu przy ul. Siedleckiej w końcu wrócą kibice. Mecz będzie mogło oglądać zgodnie z rozporządzeniem 240 widzów. Z spotkania przeprowadzimy też relacji LIVE, która będzie dostępna na naszym kanale w serwisie YouTube i Facebook. Początek spotkania sobota godz. 14:00.

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
PARTNERZY MEDIALNI PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU