Fot. Ariel Szydłowski

W meczu XX kolejki III ligi piłkarze Chemika wygrali na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin 3:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Mikołaj Midzio dwie i Michał Chyrek. 

Chemicy w meczu z Bałtykiem Koszalin pokazali charakter i od samego początku kontrolowali przebieg spotkania. Żółtozieloni wysoko zaatakowali gospodarzy i stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Najlepszą mieli w 28 minucie meczu, kiedy to w polu karnym piłkę ręką zagrał jeden z zawodników Bałtyku i sędzia główny wskazał na jedenasty metr. Do wykonywania rzutu karnego podszedł Ilia Michałowski. Niestety strzał naszego pomocnika obronił Oskar Pogorzelec. Policzanie atakowali dalej i wreszcie po sprytnie rozegranym stałym fragmencie, w 43 minucie bramkę zdobył Mikołaj Midzio.

W drugiej części odważniej zaatakowali gospodarze. Jednak to chemicy mogli zdobyć bramkę na 2:0. W 50 minucie  groźnie uderzał Midzio ale i tym razem zespół Bałtyku uratował Pogorzelczyk. Niestety w 61 minucie meczu po strzale Macieja Gregorka zrobiło się 1:1. Gospodarze z remisu cieszyli się zaledwie 3 minuty. W 64 minucie na skrzydle urwał się Kuba Świder i zagrał do wbiegającego w pole karne Michała Chyrka, a ten technicznym strzałem pokonał bramkarza Bałtyku. W 68 minucie było już 3:1 dla Chemika, a swoją drugą bramkę strzałem głową zdobył Mikołaj Midzio. Wprawdzie Bałtyk bardzo szybko odpowiedział trafieniem Pawła Raka, jednak to do końca meczu Chemicy kontrolowali spotkanie i zasłużenie wygrali na trudnym terenie w Koszalinie. W następnej kolejce nasza drużyna zagra w meczu u siebie z GKS-em Przodkowo.

Chemik: Brzozowski – Dąbrowski, Palej, Kosacki, Białek, Jakubiak, Michałowski, Świder, Midzio, Data(70’ Konik), Chyrek

Bramki:

0:1 - 43 min Mikołaj Midzio

1:1 - 61 min Maciej Gregorek

1:2 - 64 min Michał Chyrek 

1:3 - 68 min Mikołaj Midzio

2:3 - 71 min Paweł Rak

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
  PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU