Fot. Ariel Szydłowski

Dziś odbyła się telekonferencja przedstawicieli zachodniopomorskich klubów grających w III lidze, z prezesem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawłem Wojtala i prezesem ZZPN Janem Bednarkiem.

Spotkanie miało na celu przeanalizowanie sytuacji w rozgrywkach III ligi. W telekonferencji oprócz Chemika wzięły udział osoby reprezentujące m.in., Pogoń Szczecin, Bałtyk Koszalin, Kotwicę Kołobrzeg i Gwardię Koszalin. Nasz klub reprezentował prezes Przemysław Korotkiewicz. Po dyskusji przedstawiciele wszystkich klubów opowiedzieli się za zakończeniem sezonu piłkarskiego 2019/20, z uwagi na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

„Na chwilę obecną zdrowie życie zawodników i wszystkich zgromadzonych wokół klubów jest najważniejsze. Podobnie jak wiele klubów, KP Chemik Police nie jest w stanie spełnić wszystkich wymogów PZPN związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa zdrowotnego wszystkich zawodników. Wiąże się to chociażby z zakupem testów na koronawirusa oraz przeprowadzaniem ich przed każdym spotkaniem ligowym. Zdrowie i życie wszystkich zawodników oraz ich rodzin jest dla nas najważniejsze” , przekazał prezes KP Chemik Police.

Podczas spotkania omówiono propozycję odnośnie spadków i awansów. „KP Chemik Police opowiedział się za tym aby nikt z III ligi nie spadł. Nie mniej jednak biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację będziemy wspierać kluby, które mają niewielką stratę do lidera i chciałyby awansować do II ligi. Dlatego jesteśmy otwarci na propozycje zainteresowanych klubów, które czują się na tyle silne by grać w 2 lidze i spełniłyby warunki licencyjne, przedstawione przez PZPN i nie mają dużej straty do lidera. Taka strata to maksymalnie 2-3 punkty”, powiedział prezes KP Przemysław Korotkiewicz.

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
PARTNERZY MEDIALNI PARTNER STRATEGICZNY    
    
     
  SPONSOR KLUBU