Fot. Ariel Szydłowski

Pierwsze treningi dzieci i młodzieży, jak również pierwszego zespołu po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa odbędą się już 4 maja! 

Od 4 maja będzie można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym. Zostaną udostępnione (dla maksymalnie sześciu osób korzystających na danym obiekcie): stadiony sportowe (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne), boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym Orliki). 

Obiekty sportowe zostaną udostępnione maksymalnie dla 6 osób korzystających z danego obiektu. Podczas korzystania z infrastruktury sportowej trzeba będzie przestrzegać następujących zasad bezpieczeństwa:

- zachowanie dystansu społecznego,

- obowiązek zasłaniania twarzy (dotyczy to tylko dotarcia na obiekt sportowy, sam trening może odbywać się bez korzystania z maseczek),

- ograniczona liczba osób,

- weryfikacja uczestników (zgłoszenie zarządcy osób wchodzących na obiekt),

- brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego poza WC,

- dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,

- obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,

- korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

"W tej chwili wraz z trenerami i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji tworzymy grafiki wszystkich grup młodzieżowych, tak żebyśmy mogli już 4 maja rozpocząć treningi. Czekamy jeszcze tylko na wytyczne z Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Niezmiernie się cieszymy, że po tak długim okresie wreszcie możemy wrócić do treningów"  powiedział Prezes naszego klubu Przemysław Korotkiewicz

Zapytaliśmy zawodników Chemika z pierwszego zespołu, drużyny juniora starszego i młodszego o powrót na zieloną murawę. 

Oskar Klimkowicz: Tak bardzo trudno odwzorować trening piłkarski w domu. Można pracować nad elementami technicznymi czy motorycznymi ale brak przestrzeni, trawy i kompanów jest niezwykle uciążliwy. Bardzo się cieszę z powrotu na boisko, mam nadzieję, ze to krok do normalności i liczymy, ze dokończymy sezon z satysfakcjonującym nas wszystkim wynikiem. Oczywiście każdy z drużyny robił co mógł, żeby utrzymać ciężko wypracowana formę.

Daniel Kowalczyk JS: Cieszę się bardzo z powrotu na zieloną murawę. Trenując z kimś widzisz, że ktoś jest lepszy od ciebie w niektórych ćwiczeniach a gdy widzisz, że ktoś jest lepszy starasz się mu dorównać, przegonić go. Na pewno bardziej się starasz gdy obserwuje cię trener niż kiedy ćwiczysz samemu, trener może wychwycić twoje błędy których ty nie widzisz i będzie ci pomagał je wykluczyć. Trenując samemu w domu nie podnosisz swoich umiejętności. 

Miłosz Wujko JS: Bardzo fajna sprawa. Treningi domowe nigdy nie zastąpią tych boiskowych. W domu można popracować nad pewnymi elementami, jednak to trening na boisku sprawia, że stajemy się lepsi. Po tak długim okresie miło będzie w końcu wrócić na zielone boisko nawet w 6 osobowej grupie. 

Dawid Szala JM: Z pewnością dla wszystkich to jest świetna wiadomość, nie tylko dla zawodników ale również dla sztabu trenerskiego, wszyscy już z niecierpliwością czekają na wznowienie treningów. Boisko daje o wiele większe możliwości do treningu i rozwoju. Cieszę się bardzo, liczę też, że uda się w końcu wznowić rozgrywki i zagrać w meczu bo strasznie ich brakuje. 

Partnerzy i współpraca

  PARTNER GŁÓWNY   
 

   
     
PARTNERZY MEDIALNI PARTNER STRATEGICZNY    
   

PARTNER MEDYCZNY

 

     
  SPONSOR KLUBU