Fot. Ariel Szydłowski

W sobotę na trzech polickich halach odbywał się turniej pod tytułem "Konfrontacja klubów piłkarskich ZZPN". Do zawodów zgłoszono 21 zespołów, w których zagrało ponad 300 zawodników. Swoje dwie ekipy złożone z trenerów, działaczy i oldbojów wystawił Chemik Police. 

Niestety mimo walki i zaangażowania w każdym meczu, naszym drużynom nie udało się awansować do 1/8 finału. Bardzo blisko awansu byli działacze i trenerzy, którzy swoje mecze rozgrywali na hali przy ul. Piaskowej. Jednak w ostatnim meczu nasza drużyna potrzebowała do awansu remisu a przegrała 0:2 i musiała obejść się smakiem. Cały turniej wygrała ekipa Pogoni Szczecin, która już przed turniejem uznawana była za faworyta turnieju. Drugie miejsce zajęła drużyna Akademii Piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg. Na najniższym stopniu podium znalazł się zespół ZZPNu. Najlepszym strzelcem całego turnieju został zdobywca 9 bramek Rafał Andruszko a najlepszym piłkarzem a raczej piłkarką została zawodniczka Kotwicy Kołobrzeg Natalia Fidos. Najstarszym zawodnikiem turnieju był 72-letenii Józef Nawrocki z oldbojów Chemika Police. Miano bramkarza turnieju przypadło Bartłomiejowi Berdzikowi z Kolegium Sędziów ZZPN. Za najładniejszą bramkę turnieju uznano trafienie Piotra Szyłko ze Stali Szczecin z własnej połowy boiska.

Końcowa klasyfikacja: 

Pogoń Szczecin

AP Kotwica Kołobrzeg

Reprezentacja ZZPN

Kolegium Sędziów ZZPN

FASE Szczecin

Pogoń Połczyn Zdrój

Żaki Dąbie

SALOS Szczecin

21 zespołów i blisko 300 zawodników weźmie udział w „Konfrontacji klubów piłkarskich ZZPN 2018”. Turniej odbędzie się w sobotę (6 stycznia) w trzech polickich halach. Impreza ma nietypową formułę. Choć organizatorem piłkarskiego turnieju jest Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej w imprezie zabraknie… piłkarzy. 

Do imprezy zgłosiło się 21 zespołów, reprezentujących 17 klubów z całego województwa w tym drużyny Chemika. Stawkę uzupełnią gościnnie drużyna Polonii Berlin, ekipa Kolegium Sędziów ZZPN, reprezentacja szczecińskich mediów oraz ekipa ZZPN. Drogą losowania zespoły trafiły do trzech grup. Rywalizacja systemem każdy z każdym rozpocznie się o godzinie 11. Czołowe dwa zespoły z każdej grupy oraz dwie drużyny z najlepszym bilansem z trzeciego miejsca awansują do pucharowej fazy rozgrywek, która rozpocznie się popołudniu. Drużyny Chemika trafiła do grupy A i C swoje granie rozpocznie na wyremontowanej Hali przy ul. Siedleckiej. W grupie A prócz ekipy  odbojów  Chemika zagrają: Zachodniopomorskie Media, Piast Kolin, Fala Międzyzdroje, Reprezentacja ZZPN, Pogoń Szczecin i AP Kotwica Kołobrzeg. Natomiast w grupie C Chemicy  zmierzą się z  Szkółka Piłkarska Orzeł 2010 Wałcz, SL SALOS Szczecin, FC Polonia Berlin e. V.,  Aquila SzczecinŻAKI Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Sparta Gryfice. Zapraszamy wszystkich sympatyków żółtozielonych na Siedlecką. 

Już 27 grudnia o godzinie 16:30 na boisku przy ul. Piaskowej 97 odbędzie się XV jubileuszowy Memoriał Im. Sportowców Trenerów Działaczy i Kibiców Klubu Piłkarskiego Chemik Police.

W memoriale zagrają Przyjaciele Sebastiana w składzie: Piotr Celeban, Kęsy, Starczewski, Stachowiak, Kałużny, Cecot, Blasius, Szybka, Vovhenko, Andrzejewski, Kapelusz, Dolak, Rembisz, Szmit, Hornowski, Korotkiewicz, Masicz, Filarowicz, Sajewicz, Miśta, Krzywicki, Rogowski. Przeciwnikiem "naszej drużyny" będzie ekipa Pogoni Szczecin, która wystąpi w następującym składzie: Moskalewicz, Ława, Frączczak, Kort, Stolarczyk, Podobas, Kondraciuk, Żebrowski, Mysona, Sikorski, Dalke, Stępień, Kolendowicz. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków Chemika na to wydarzenie.

Fot: Ariel Szydłowski

W rozegranym meczu charytatywnym w ramach XV Memoriału Piłkarzy, Trenerów oraz Działaczy Chemika Police drużyna Przyjaciół Sebastiana Mindziula wygrała z Oldbojami Pogoni Szczecin 6:4.

Bramki w tym spotkaniu dla zwycięskiej ekipy zdobyli Nikita Vovchenko, który aż  cztery razy pokonał golkipera Pogoni. Po jednym trafieniu dołożyli Marek Sajewicz i Andrzej Rogowski. Natomiast bramki dla Pogoni zdobyli: Piotr Celeban x2, Robert Sikorski i Tomasz Podobas. Wśród zaproszonych gości w barwach Pogoni zagrali: Celeban, Frączczak, Stolarczyk, Podobas, Kondraciuk, Żebrowski, Mysona, Sikorski.

Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym roku. Życzy wszystkim swoim sympatykom Klub Piłkarski Chemik Police.

Partnerzy i współpraca