Fot. Łukasz Borger

W dniach od 26 lutego do 3 marca trener pierwszego zespołu Łukasz Borger przebywał na stażu w ekstraklasowym Górniku Zabrze. 

Zapytaliśmy naszego trenera jak przebiegał staż i jakie ma wrażenia po wizycie w Górniku. "W terminie 26.02 – 03.03 odbyłem tygodniowy staż w drużynie polskiej ekstraklasy - Górniku Zabrze. Głównym celem stażu była obserwacja mikrocyklu treningowego pierwszej drużyny, której trenerem jest Marcin Brosz. Miałem przyjemność z bliska przyglądać się bezpośrednim przygotowaniom drużyny Górnika Zabrze do meczów z Pogonią Szczecin oraz Piastem Gliwice. Jednocześnie śledziłem treningi pozostałych grup Akademii m.in: Górnik II Zabrze (3 liga Śląska) U-19 (CLJ), U-17 (CLJ) i innych. Górnik Zabrze to klub dynamicznie się rozwijający, który dzisiaj zdecydowanie postawił na młodych zawodników wywodzących się z regionu. Tydzień spędzony na Górnym Śląsku to bardzo intensywny czas obfity w obserwację , rozmowy oraz wnikliwą analizę. Cenny bagaż doświadczeń, które mam nadzieję będą procentować w przyszłości. Chciałbym serdecznie podziękować całemu sztabowi szkoleniowemu pierwszej drużyny Górnika Zabrze, trenerom i pracownikom Górnika Zabrze za gościnność, poświęcony czas oraz udzieloną pomoc podczas stażu. Podziękowania również dla Zarządu Klubu Piłkarskiego Chemik Police za wsparcie w organizacji stażu".

Fot. Przedszkoliada.pl

W sobotę, 3 marca 2018 r. w Hali Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli jednej z sześćdziesięciu imprez w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. Jednym z partnerów Przedszkoliady jest Klub Piłkarski Chemik Police.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

Imprezę Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Policach otworzyła Agata Jarymowicz, Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Policach: „Towarzyszą mi wielkie emocje gdy dzieci podejmują aktywność ruchową.”. Zwróciła się również do rodziców i opiekunów Aktywnych Przedszkolaków: „Serdecznie państwu gratuluję, że w sobotnie przedpołudnie przyszliście aby dzieci aktywnie spędziły ten czas.”. W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich Przedszkoliada.pl, w tym piłkarze nożni KP Chemika Police i zawodniczki SMS Police. Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Policach sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018. Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso. Wyjątkowe atrakcje przygotowali również lokalni partnerzy imprezy - Województwo Zachodniopomorskie przygotowało dodatkową stację sportową, ponadto odbył się konkurs wiedzy o Pomorzu Zachodnim dla rodziców i opiekunów Aktywnych Przedszkolaków. Rodzice i opiekunowie wzięli także udział w konkursie Starostwa Powiatowego w Policach, damsko-męskiej rywalizacji w układaniu puzzli na czas. Z kolei partnerem akcji żywieniowej była sieć sklepów Netto.

IMG_1808
IMG_1808
IMG_1812
IMG_1812
IMG_1815
IMG_1815
IMG_1816
IMG_1816
IMG_1819
IMG_1819
IMG_1822
IMG_1822
IMG_1823
IMG_1823
IMG_1825
IMG_1825
IMG_1827
IMG_1827
IMG_1828
IMG_1828
IMG_1829
IMG_1829
IMG_1830
IMG_1830
IMG_1831
IMG_1831
IMG_1832
IMG_1832
IMG_1836
IMG_1836
IMG_1765
IMG_1765
IMG_1766
IMG_1766
IMG_1770
IMG_1770
IMG_1771
IMG_1771
IMG_1772
IMG_1772
IMG_1773
IMG_1773
IMG_1775
IMG_1775
IMG_1777
IMG_1777
IMG_1778
IMG_1778
IMG_1780
IMG_1780
IMG_1783
IMG_1783
IMG_1785
IMG_1785
IMG_1787
IMG_1787
IMG_1789
IMG_1789
IMG_1791
IMG_1791
IMG_1794
IMG_1794
IMG_1798
IMG_1798
IMG_1801
IMG_1801
IMG_1803
IMG_1803
IMG_1804
IMG_1804
IMG_1805
IMG_1805
Previous Next Play Pause

Fot. Ariel Szydłowski

W sobotę na trzech polickich halach odbywał się turniej pod tytułem "Konfrontacja klubów piłkarskich ZZPN". Do zawodów zgłoszono 21 zespołów, w których zagrało ponad 300 zawodników. Swoje dwie ekipy złożone z trenerów, działaczy i oldbojów wystawił Chemik Police. 

Niestety mimo walki i zaangażowania w każdym meczu, naszym drużynom nie udało się awansować do 1/8 finału. Bardzo blisko awansu byli działacze i trenerzy, którzy swoje mecze rozgrywali na hali przy ul. Piaskowej. Jednak w ostatnim meczu nasza drużyna potrzebowała do awansu remisu a przegrała 0:2 i musiała obejść się smakiem. Cały turniej wygrała ekipa Pogoni Szczecin, która już przed turniejem uznawana była za faworyta turnieju. Drugie miejsce zajęła drużyna Akademii Piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg. Na najniższym stopniu podium znalazł się zespół ZZPNu. Najlepszym strzelcem całego turnieju został zdobywca 9 bramek Rafał Andruszko a najlepszym piłkarzem a raczej piłkarką została zawodniczka Kotwicy Kołobrzeg Natalia Fidos. Najstarszym zawodnikiem turnieju był 72-letenii Józef Nawrocki z oldbojów Chemika Police. Miano bramkarza turnieju przypadło Bartłomiejowi Berdzikowi z Kolegium Sędziów ZZPN. Za najładniejszą bramkę turnieju uznano trafienie Piotra Szyłko ze Stali Szczecin z własnej połowy boiska.

Końcowa klasyfikacja: 

Pogoń Szczecin

AP Kotwica Kołobrzeg

Reprezentacja ZZPN

Kolegium Sędziów ZZPN

FASE Szczecin

Pogoń Połczyn Zdrój

Żaki Dąbie

SALOS Szczecin

Zapraszamy do lektury wywiadu z Prezesem Chemika Police, który ukazał się w Tygodniku Polickim. 

Red :Jak przebiegają przygotowania do rundy rewanżowej?


Przemysław Korotkiewicz: Zgodnie z panem piłkarze przebywali w tym tygodniu na zgrupowaniu w Międzywodziu. Mają tam zapewniony najwyższy standard. W podobnych warunkach w ubiegłym tygodniu trenowali nasi juniorzy. Trener Łukasz Borger ma do dyspozycji 26 zawodników. W tym gronie znajduje się kilku testowanych piłkarzy, ale na personalne fajerwerki proszę nie liczyć.


Red.: Przebieg rundy jesiennej oraz pierwsze sparingi wskazują, że macie bardzo silną, jak na klasę okręgową, kadrę.


P.K.: Dlatego nie przewidujemy wzmocnień. Być może dołączą jacyś piłkarze, ale na zasadzie uzupełnienia kadry i wzmocnienia konkurencji.


Red.: Młodzież napiera?


P.K.: Z drużyną już jesienią trenowało dwóch naszych juniorów. Michał Trajkowski w swoim debiucie zdobył nawet bramkę. Zależy nam żeby w drużynie w przyszłości grało jak najwięcej wychowanków. Chcemy szkolić i stawiać na piłkarzy z Polic i najbliższego regionu.


Red.: Co z Bartoszem Ławą i Edim Andradiną?


P.K.: Bartek to jedyny z piłkarzy z podstawowego składu, który nie przebywa z zespołem na obozie. To na tyle doświadczony zawodnik, że okres przygotowawczy może spędzić sam. Dobrze wie jak się przygotować do sezonu. Do Międzywodzia nie pojechał bowiem zatrzymały go w Szczecinie sprawy zawodowe. Dobrze to rozumiemy i nie robiliśmy z tym żadnych problemów. Bartek dołączy do zespołu w przyszłym tygodniu, będzie do dyspozycji trenera w kolejnych meczach sparingowych. Natomiast z Edim to już zamknięty rozdział. Brazylijczyk ma na głowie pracę w Pogoni Szczecin i na grę i treningi z Chemikiem brakuje mu czasu.


Red.: Chemik dwa lata temu z powodów finansowych wycofał się w trakcie sezonu z III ligi. To oznaczało degradację o dwie klasy rozgrywkowe, do okręgówki. Przypomnijmy, że gdyby zespół dograł sezon do końca, choćby samymi juniorami, wówczas spadłby do IV ligi, o którą Chemik wciąż teraz jeszcze walczy. Czy wycofanie zespołu nie było wówczas błędem?


P.K.: Przyznam, że sam nie wiem. Być może, gdybyśmy dograli wówczas sezon, teraz faktycznie bylibyśmy w czwartej lidze, a może nawet walczylibyśmy o awans do trzeciej ligi. Ale to są tylko dywagacje. Równie dobrze po spadku do czwartej ligi zespół mógłby spaść po sezonie do klasy okręgowej. Klub był przecież wówczas w zupełnej rozsypce. Nie ma co gdybać. Teraz idziemy już tylko do przodu. Jestem przekonany, że za kilka miesięcy wywalczymy awans do czwartej ligi. Zespół już teraz mamy na tyle mocny, że w rozgrywkach IV ligi powinniśmy się bardzo poważnie liczyć.


Red.: Jak układa się współpraca z miastem i sponsorem?


P.K.: Wzorowo. Ale na pewno brak awansu w ubiegłym roku na pewno nam nieco skomplikował relacje. Nie spełniliśmy pokładanych w nas nadziejach. Zabrakło punktu, ale to bez znaczenia. Na pewno wszyscy liczyli na awans i jego brak był porażką.


Red.: Chemik powoli odzyskuje pozycję na piłkarskiej mapie naszego województwa.


P.K.: Ale wiele jeszcze jest do zrobienia. Powoli zaczyna się zmieniać o nas opinia. Dzieci w Policach garną się do klubu. W Chemiku trenuje dziś ponad 300 chłopców. Gdy zostałem prezesem było ich połowę mniej. Trenerów wówczas w klubie pracowało sześciu, teraz jest ich 20. Zmienia się też infrastruktura. Po gruntownym remoncie hali mamy do dyspozycji nowoczesne szatnie, pomieszczenie klubowe, sekretariat, salę konferencyjną. Stary budynek z szatniami raczej nie będzie już wykorzystywany, I całe szczęście, bo tam czas się zatrzymał w miejscu.


Red.: Trybuny i stadion też pozostawiają wiele do życzenia i to jest bardzo delikatne określenie….


P.K.: W gminie wszyscy mają tego świadomość. Już niebawem powinien powstać projekt nowego stadionu. Mogę zdradzić, że będzie podobny do stadionu Kotwicy Kołobrzeg. W tym roku, za trybuną z wieżą powstanie orlik o wymiarach 60x30 metrów. W dalszej kolejności pomiędzy trawiastymi boiskami wybudowana ma być pełnowymiarowa płyta ze sztuczną nawierzchnią. Dzięki inwestycjom poniesionych przez Police Chemik stanie się klubem posiadającym nowoczesną infrastrukturę. Mam nadzieję, że sportowo też będziemy dotrzymywać do niej poziomem.


Red.: Energetyk Gryfino ma takie same problemy jak Chemik przed dwoma laty. Jakie rozwiązanie podsunąłby pan gryfińskim działaczom?


P.K.: Wiele zależy od sytuacji finansowej i tego jak duże jest zadłużenie. Doradzać nie będę, bo sam tak do końca nie wiem, czy właściwą decyzję podjęliśmy dwa lata temu. Na pewno Chemik wyszedł na prostą i zaczyna wracać na utracone pozycje. Tego samego życzę Energetykowi.

Rozmawiał Dariusz Jachno

21 zespołów i blisko 300 zawodników weźmie udział w „Konfrontacji klubów piłkarskich ZZPN 2018”. Turniej odbędzie się w sobotę (6 stycznia) w trzech polickich halach. Impreza ma nietypową formułę. Choć organizatorem piłkarskiego turnieju jest Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej w imprezie zabraknie… piłkarzy. 

Do imprezy zgłosiło się 21 zespołów, reprezentujących 17 klubów z całego województwa w tym drużyny Chemika. Stawkę uzupełnią gościnnie drużyna Polonii Berlin, ekipa Kolegium Sędziów ZZPN, reprezentacja szczecińskich mediów oraz ekipa ZZPN. Drogą losowania zespoły trafiły do trzech grup. Rywalizacja systemem każdy z każdym rozpocznie się o godzinie 11. Czołowe dwa zespoły z każdej grupy oraz dwie drużyny z najlepszym bilansem z trzeciego miejsca awansują do pucharowej fazy rozgrywek, która rozpocznie się popołudniu. Drużyny Chemika trafiła do grupy A i C swoje granie rozpocznie na wyremontowanej Hali przy ul. Siedleckiej. W grupie A prócz ekipy  odbojów  Chemika zagrają: Zachodniopomorskie Media, Piast Kolin, Fala Międzyzdroje, Reprezentacja ZZPN, Pogoń Szczecin i AP Kotwica Kołobrzeg. Natomiast w grupie C Chemicy  zmierzą się z  Szkółka Piłkarska Orzeł 2010 Wałcz, SL SALOS Szczecin, FC Polonia Berlin e. V.,  Aquila SzczecinŻAKI Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Sparta Gryfice. Zapraszamy wszystkich sympatyków żółtozielonych na Siedlecką. 

Partnerzy i współpraca