Ostatni mecz

sobota, 23 marzec 2024
Unia Dolice 1 : 1 KP Chemik Police
20:00 | Unia Dolice

W meczu finałowym Pucharu Polski na Szczeblu ZZPN Chemicy pokonali Kotwicę Kołobrzeg 3:2.

Kibice, którzy przybyli na mecz finałowy jeszcze dobrze nie zasiedli na obiekcie przy ul. Siedleckiej, a Chemicy już wyszli na prowadzenie. Doskonałe wrzutkę od Nikity Vovchenko wykorzystał Mikołaj Midzio i zrobiło się 1:0. Niestety w 10 minucie Kotwica po strzale Dawida Wolnego wyrównała. Chwilę później doskonałej okazji nie wykorzystał Szymon Kapelusz, którego strzał z najbliższej odległości z największym trudem obronił bramkarz Kotwicy Konrad Zacharski. W 24 minucie było już jednak 2:1 dla Chemika a drugi raz na listę strzelców wpisał się Mikołaj Midzio. Na 8 minut przed końcem pierwszej części spotkania Nikita Vovchenko zdobył bramkę nr 3 dla Chemika i na przerwę nasza drużyna schodziła z wynikiem 3:1. Po wznowieniu gry, żółtozieloni cofnęli się do defensywy i szukali swoich szans po kontrach i stałych fragmentach. Goście z Kołobrzegu atakowali, ale tego dnia policka defensywa spisywała się bez zarzutu. Do tego bardzo dobre zawody w bramce Chemika rozgrywał Dominik Sasiak. Niestety w 89 minucie faulowany w polu karnym Chemika został Dawid Retlewski i sędzia główny Łukasz Bednarek podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Adrian Szynka. Do końca spotkania mimo doliczenia aż 5 minut przez sędziego Bednarka wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Chemicy wygrali z Kotwicą Kołobrzeg 3:2! W nagrodę za zwycięstwo w Regionalnym Pucharze Chemicy otrzymali nagrodę w kwocie 40 tyś złotych, którą ufundował Polski Związek Piłki Nożnej.

Chemik: Sasiak - Odlanicki-Poczobut(85' Ziółkowski), Janicki, Wiejkuć, Szewczykowski, Kowalczyk M., Midzio(89' Kowalczyk D.), Ława, Protasenko, Kapelusz(30' Kraśnicki 85' Białek), Vovchenko

1:0 - 2 min Mikołaj Midzio

1:1 - 10 min Dawid Wolny

2:1 - 24 min Mikołaj Midzio

3:1 - 37 min Nikita Vovchenko

3:2 - 89 min Adrian Szynka