Ostatni mecz

sobota, 13 kwiecień 2024
KP Chemik Police 3 : 0 Odra Chojna
12:00 | Siedlecka, Police

W meczu 31 kolejki IV ligi Chemicy wygrali na wyjeździe z Regą Trzebiatów 1:0. Jedyną bramkę w 85 minucie meczu zdobył Nikita Vovchenko!

Blisko dwa lata temu na boisku w Trzebiatowie Chemicy zremisowali z Regą 1:1. Tamten wynik sprawił, że żółtozieloni nie awansowali do IV ligi. Teraz policzanie wrócili do Trzebiatowa z zamiarem wywiezienia kompletu punktów, dzięki którym mogliby świętować awans do III ligi już na trzy kolejki przed końcem sezonu. Dodatkowo musiał zostać spełniony jeszcze jeden warunek. W równoległym meczu MKP Szczecinek musiał pokonać drugą w tabeli Vinetę Wolin. Chemicy od początku zaatakowali gospodarzy, próbując raz lewą raz prawą stroną boiska przebić się przez obronę Regi. Niestety obrona Regi tego dnia bardzo mądrze się przesuwała i bardzo dobrze blokowała dostęp do swojej bramki. Jednak w 26 minucie meczu zawodnikom Chemika udało się przeprowadzić akcję, po której nasz zespół powinien wyjść na prowadzenie. Niestety dośrodkowania Mikołaja Midzio nie sięgnął Andrzej Protasenko i wynik brzmiał 0:0. Chwilę później, po rzucie rożnym piłka trafiła do niepilnowanego Michała Janickiego, który huknął bez zastanowienia, a piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Regi. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Chemicy starali się budować akcje a gospodarze ograniczyli się do ich rozbijania i szukania swoich okazji po kontrach. Wreszcie nadeszła 85 minuta meczu, w pole karne piłkę wrzucił Paweł Szewczykowski a z najbliższej odległości futbolówkę do bramki wpakował Nikita Vovchenko. Była to jedyna bramka jaka padła w tym meczu a przy wygranej MKP z Vinetą po końcowym gwizdku zapanowała wielka euforia! Po blisko 4 latach Chemik Police wraca do III ligi!

Chemik: Sasiak - Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Janicki, Szewczykowski, Klimkowicz, Midzio(46' Moroza), Ława, Jóźwiak, Protasenko(70' Krystek), Vovchenko(89' Białek)

0:1 - 85 min Nikita Vovchenko