Ostatni mecz

sobota, 23 marzec 2024
Unia Dolice 1 : 1 KP Chemik Police
20:00 | Unia Dolice

Piłkarze Chemika Police w 32 kolejce Kipsta IV ligi wygrali na wyjeździe z Sokołem Karlino 3:1.

Początek spotkania nie był najlepszy w wykonaniu żółtozielonych. Gospodarze mocno zaatakowali i stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Niestety w 26 minucie meczu po rzucie wolnym najwyżej do piłki wyskoczył Jakub Jermołowicz i strzałem z główki pokonał Norberta Popiołka. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się zaledwie 5 minut. Gdyż już w 31 minucie chemicy wyrównali stan spotkania. Po rzucie rożnym dla Chemika obrońca Sokoła, Jakub Karpiński próbował wybić piłkę jednak zrobił to tak niefortunnie, że nabił swojego kolegę z drużyny Damiana Więckowskiego i piłka wpadła do bramki Karlina. Do końca pierwszej części bramki już nie padły.

Po przerwie widzieliśmy już zupełnie inną drużynę Chemika niż w pierwszych 45 minutach gry. Żółtozieloni mocno zaatakowali i zepchnęli zespół gospodarzy do głębokiej defensywy. Wreszcie w 65 minucie kapitalne podanie z głębi pola dostał Dawid Drumlak, wpadł w pole karne i strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Sokoła. Chwilę później Drumlak mógł podwyższyć prowadzenie, jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W 72 minucie doskonałej okazji na trzecią bramkę dla Chemika nie wykorzystał z kolei Manuel Ponce Garcia. Po serii szybkich podań między zawodnikami Chemika  Ponce Garcia mając przed sobą tylko bramkarza strzelił prosto w niego. Co nie udało się Manu w 72 minucie meczu udało się Patrykowi Michałeczko w 80 minucie spotkania i policzanie podwyższyli prowadzenie na 3:1. W ostatniej akcji meczu czwartą bramkę mógł zdobyć Dawid Drumlak. Jednak strzał Drumiego minimalnie minął słupek bramki Sokoła. Zaraz po tym strzale sędzia główny zakończył spotkanie i Chemik wygrał na wyjeździe z Sokołem Karlino 3:1.

Chemik: Popiołek – Dyczewski(88’ Cholewiński), Janicki, Andrzejewski, Białek, Bieniek, Szala, Dąbrowski, Michałeczko(85’ Korzec), Ponce Garcia, Drumlak