Ostatni mecz

sobota, 13 kwiecień 2024
KP Chemik Police 3 : 0 Odra Chojna
12:00 | Siedlecka, Police

Remisem 3:3 zakończył się wyjazdowy mecz Chemika z Jeziorakiem Szczecin w XVIII Kolejce Kipsta IV liga.

Żółtozieloni od początku mieli więcej z gry i stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia prowadzenia. Jednak doskonałych okazji nie wykorzystali Manuel Ponce, Bartłomiej Białek, Dawid Szala i Konrad Data. Gospodarze natomiast stworzyli sobie jedną okazję i od razu zamienili ją na bramkę. Najsprytniej w polu karnym zachował się Kochanowski i strzałem z bliska pokonał Popiołka. Żółtozieloni od razu ruszyli do odrabiania strat jednak na bramkę wyrównującą trzeba było czekać aż do 44 minuty. Wtedy to do bramki z ostrego kąta trafił Bartłomiej Białek. Zaraz po przerwie żółtozieloni wyszli na prowadzenie. Po szybkiej akcji drugą bramkę dla naszej drużyny zdobył Manuel Ponce Garcia. Manu wyszedł na pozycję sam na sam z golkiperem Jezioraka i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Niestety z prowadzenia policzanie cieszyli się tylko do 54 minuty. Wtedy to w polu karnym napastnika Jezioraka faulował Popiołek, a jedenastkę na bramkę  zamienił Kopczyński. Jeziorak poszedł za ciosem i w 67 minucie meczu po strzale byłego zawodnika Chemika Adriana Chodorowskiego wyszedł na prowadzenie. Zespół gospodarzy z prowadzenia cieszył się ledwo 120 sek. W 69 minucie sprytnym technicznym strzałem bramkarza gospodarzy pokonał Konrad Data. Sama końcówka meczu to już dość znaczna przewaga naszego zespołu. Jednak mimo stworzenia sobie kilku okazji bramki już nie padły. Szkoda zwłaszcza okazji Dominika Dąbrowskiego, który w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza, oraz główki Kamila Bieńka z 90 minuty. Strzał Kamila z linii bramkowej wybił w ostatniej chwili obrońca Jezioraka. Chemików w tym roku czeka jeszcze jeden mecz. Za tydzień na stadionie przy ul. Siedleckiej policzanie zmierzą się z Wieżą Postomino.

Chemik: Popiołek - Dyczewski, Kamiński, Korzec(75' Bieniek), Jakubiak, Szala(70' Endene), Dąbrowski, Data, Konik(65' Szczytniewski), Ponce Garcia, Białek